Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tanulhatnék meg húzodzk...

Hogyan tanulhatnék meg húzodzkodni,tolódzkodni?

Figyelt kérdés

Nagyon gyenge vagyok,szeretnék erősödni,elkezdtem egy fekvő kihívást,ami elég jól sikerült előtte össz-vissz 7db fekvő ment 1 hónap múlva már most kb 4x11.

A hátam piszok gyenge,így azt szeretném nagyon megerősíteni,tegnap találtam egy felhúzasos videot, hogy elvileg milyen jól erősít mondom kipróbálom milyen is.Nem hazudok ahogy lent elengedtem a lábam a födltől ugyanabban a pózban maradtam, úgy hogy erőlködtem hogy felhuzzam magam,de max 2 centit ha feltudtam húzni..nagyon csalódott lettem,hogy tenyleg ennyire gyenge vagyok, ezen szeretnék változtatni.

Ha úgy fogtam a rudat, hogy a tenyerem magam felé néz bicepszből annyit tudtam csinalni hogy felugrottam oda ahova felkéne magam húzni,és ameddig tudtam tartottam magam,lógtam, majd szép lassan leengedtem magam.hátra már nem ment felugrottam es estem is le..

Valami tippek hogyan erősödjek fel hogy menjen a húzodzkodás?

Ez lenne a fontosabb .


igazából,tolódzkodás pl ágynak támaszkodva megy kb 20db is,most ugy szeretnem megtanulni, hogy a 2rúdon lógok és úgy csinálom.

19/f



#Húzodzkodni
2020. jún. 25. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
csináld azt hogy felugrasz, abba a pozícióba mintha felhúztad volna magad, és onnan koncentráltan engeded le magad.
2020. jún. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt irtam,hogy így csináltam tegnap,bicepszből kb 3-4 ment így ,de hátra hogy szélesen fogom és úgy felhúzni,meg ez sem ment amit írsz hogy felugorva tartani magam,mára a hasam,hatsovállam,meg picit a fenekembe is izomláz van tőle.
2020. jún. 25. 12:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez a rávezető gyakorlat a húzódzkodáshoz, felugrassz, tartod, lassan leengeded.


Segíthet még az is, ha kondiparkban, vagy bordásfalnál ferde behúzásokat csinálsz. Vagy mellmagasságban keresel a parkban egy korlátot, megállsz, lábbal továbbgyalogosz, ezáltal ferdén fogsz lógni. Innen húzd fel. Bordásfalnál ugyanez, nagyjából mellmagasságban fogod meg, hátraengeded magad (állj a 2-3. bordán) és húzd be magad.


Vagy ha veszel egy erősebb gumiszalagot, akkor azt felkötheted a húzódszkodórúdra (ráhurkolod), lent beleléphetsz, és a gumi segít emelni a súlyodat. Ne félj, nem szakad el, kell egy pár próbálkozás, hogy a tested elég egyenesen és mereven tartsd, hogy ne lengessen előre-hátra a gumi.

2020. jún. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem,akkor folytsttom ezt a tartás,lógás dolgot ebből is kb 3-4db megy csak sajnos kb 5-6 mp-ig.

Ha viszont szélesen fogom még ez sem megy,igy mit csináljak?

Vagy ha már menni fog a biszepszes felhúzás lesz annyi erőm hogy így is tartsam magam és szép lassan menjen?

2020. jún. 25. 15:24
 5/7 anonim ***** válasza:
széles fogást hagyjad még egyenlőre.
2020. jún. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell fo.ni!Vannak konditerembe járók,akik egyszer se tudják felhúzni magukat.Ez egy olyan gyakorlat,hogyha nem csináltad,akkor nem fog elsőre mindjárt 10ismétlés menni.


Vannak különféle erősségű szalagok.

Ezek a gumiszalagot felkötöd a húzodzkodóra,belerakod az egyik térded,és felhúzod magad.

A szalagsegéd levesz a testsúlyodból,és így meg tudsz csinálni jópárat,ami az izomnöveléshez kell.

Mert azt,hogy te ott lógicsálsz 2-3másodpercet csinálhatod 20 évig,mire felhúzod magad.

2020. jún. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem,akkor megpróbálkozom a szalagos megoldásokkal.
2020. jún. 25. 21:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!