Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Napi 2500-3000Kcal?

Napi 2500-3000Kcal?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Megszeretném kérdezni hogy lehet napi 2500-3000Kcal bevinni tiszta étrenddel?

Egész nap rízst kell enni hányásig?

Azt is olvastam a szénhidrátot kora délutánig le kell tudni!

Még jobb, mert akkor tuti hányás lesz a fél kiló rizstől...

Vagy iktassak be minden étkezéshez len mag olajat?

Nem vagyok testépitő csak szeretnék kicsit változtatni!

Köszönöm.



#Étkezés kaloria
2020. júl. 17. 21:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Egyél zsírosabb húsokat, pl. marhát vagy sertést, illetve olajos magvakat, ezekben sok a kalória a magasabb zsírtartalom miatt. Ha szereted a halat, az mindenképp jó választás lesz. Viszont ha lehet, minőségi zsírokat fogyassz!

Igyekezz legalább napi 3-4 étkezésben bevinni a kalóriákat, így sokkal könnyebb lesz, mint pl. legalább két 1200-1300 kalóriás lakomával.

Szedhetsz fehérjét is, ebből válassz olyat, ami kevésbé diétás, azaz több szénhidrát és zsír van benne! Sokan testsúly kilogrammonként 2 gramm fehérjét javasolnak, próbálj ekörül maradni, vagy inkább felette, de túl sokat viszont felesleges bevinni.

Fontos! Attól, hogy tömegelsz, még nem kell rossz minőségű kajákkal degeszre zabálnod magad, hogy elérd a 2500-3000 kcal-t, mert akkor sokkal több zsír jön majd fel rád a felszedett izommal, mint egyébként.

2020. júl. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Arra gondoltam hogy a rizst ki lehet váltani tésztával? A normál fehér tésztával! Mivel közel megegyezik a tápértékük. Tehát 150 gr rizs helyett 150 gr tészta!

2020. júl. 17. 22:02
 3/14 anonim ***** válasza:

nincs definialva,hogy mit jelent az, hogy tiszta etel..

Mindegy mibol viszed be(erdemes az 1.6g feherjet legalabb tartani) es ennyi

2020. júl. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igazából ha a rizset alacsony glikémiás indexű étellel fogyasztod, pl. csirkével, akkor kevésbé emeli meg a vércukorszintet. Viszont ha választani kell, akkor inkább a rizs, bár nem tudom a tészta glikémiás indexét, viszont többen esznek inkább rizset, ha választani kell, a húshoz pedig különben is jobban passzol. Én inkább barna rizsre, de inkább bulgurra, kuszkuszra, kölesre cserélném. Vagy még jó megoldás lehet a főtt quinoa. Több fehérje, több zsír, kevesebb szénhidrát, bár kevesebb kalória is. Vagy ha szereted a főtt krumplit, akkor az is egy jó választás lehet, de abból sokkal többet kell egyél, hogy ugyanannyi kalóriát vigyél be, mint amennyit rizsből ennél.
2020. júl. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. júl. 17. 22:25
 6/14 A kérdező kommentje:

De lenne itt még valami...😱

Ha jól értelmeztem akkor zsírból is be lehet vinni az adott kalória mennyiséget!? Volt egy videó a youtube-on, ott láttam egy testépítőt / Táti Ádám / hogy betöltött egy pohárba 1 dl olivát majd azt mondta nem túl finom de 1000 kcal. Szerintem attól még éhes maradok....

Vagy ez nem így működik?

2020. júl. 17. 22:51
 7/14 A kérdező kommentje:

Vagy csak figyeljek a 2gr/ tskg fehérjére, és legyen meg a napi Kcal bevitel? Mindegy hogy ch vagy zsír....

Köszönöm

2020. júl. 17. 23:00
 8/14 anonim ***** válasza:

Tari Ádám lesz az. :D

Ez működik, de akkor a napi fehérje bevitelednek meg kell legyen másfél-két gramm körül. Viszont így a szénhidrát beviteled valószínűleg elég alacsonyan maradhat. Mondjuk a ketogén diétának ez az egyik alapköve. De sokkal kellemesebb normális ételekből bevinni a kalóriákat, mint lehúzni 1 dl olajat. :D Meg szerintem kicsit nagy sokk lehet a szervezetnek kb. 100 gramm zsírt bevinni bármi más nélkül, bár ezt már nem tudom...

2020. júl. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, valóban ő volt, de legalább az Ádám stimmelt...😂😂

Rendben köszönöm a segítséget, majd kalkulálom a bevitelt.

Ha esetleg el akadnék majd kérek segítséget!

Köszönöm még egyszer.

2020. júl. 17. 23:13
 10/14 anonim ***** válasza:

A 2 gramm lehet 1,6 is, ahogy mondta a 3-mas válaszoló, de talán a 2 biztosabb már. Voltak már erre különböző kutatások, de a 2 biztos jó.

És az, hogy szénhidrátból vagy zsírból viszed-e be a maradék nagy részét az attól függ, melyikkel érzed jobban magad. Valakinek a zsír vált be jobban, másnak pedig a zsír. Ha nem túl alacsony a szénhidrát beviteled, akkor nem leszel enervált. Én inkább a szénhidrátot ajánlanám számolni, a zsír pedig legyen a maradék. De valaki csak a fehérjét számolja, a többi a maradék. Én ezt javaslom, aztán majd hozzászoksz a sok matekhoz, és jöhet a szénhidrát számlálás is. Nem kéne az elején beleőrülnöd. :D

Egyébként edzések után tanácsos szénhidrátot fogyasztani, mert edzés során az izmaid glikogént vesztenek, ezeket pedig vissza kell tölteni. Ha valamikor egyszerű, gyors felszívódású szénhidrátot (cukrot) vinnél be a nap folyamán, az ez az étkezés során legyen. Egyébként egy általános tömegnövelő étrendhez napi 3-4 g/tskg ch-t szoktak javasolni, de változó, hogy mennyitől nő igazán az izom.. :)

Itt írnak pár dologról a tömegnövelő étrenddel kapcsolatban. Mert gondolom 2500-3000 kalóriával tömeget szeretnél növelni, másképpen egy genetikai csoda lehetnél... :D

[link]

2020. júl. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!