Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Porckorongsérv mellett mit...

Porckorongsérv mellett mit lehet edzeni?

Figyelt kérdés

Extrém túlsúllyal rendelkezem. 5-6 éve sikeresen leadtam 30 kg-t, de úgy alakult az életem, hogy abbamaradt a sport (időhiány miatt), illetve visszatért a cukorfogyasztásom. Szóval visszahíztam.

A tuti módszert már ismerem. Kalória számlálás, makró figyelés, gyors felszívódású szénhidrátok mellőzése, és sport.

Csakhogy...

5-6 éve belefért az időmbe, hogy egy hónapban 20 alkalommal 2-3 órát bringázzak. Most csak napi egy óra fér bele.

Itt úszásra lehetőség nincs. Futásról alapból le vagyok tiltva, mindenesetre az egy óra bringa adott.


Viszont régebben eljártam konditerembe. De tavaly lett egy porckorongsérvem. A doki fogyást javasol. Jogosan. Viszont: a súlyzós gyakorlatokrltól határozottan eltiltott, amennyiben nem szeretnék tolószékbe kerülni.

Lábemelgetésektől még nem fogok fogyni.


Tehát a kérdés adott: milyen gyakorlatokat végezhetnék (elsősorban itthon, ismerem magamat, ha belépek a terembe, úgyis megcélzom a súlyzókat), amiktől diéta alatt megtarthatom az izmaimat, kicsit növelem a kalóriafelhasználásomat, de mégsem csinálom vele ki a gerincemet?

Van itthon gumiszalagom. Az esetleg belefér?

A dokit már kérdeztem, ő leragadt ott, hogy séta, úszás (nincs hol), bicikli, és diéta.

De szeretném az izmaimat is megtartani.



2020. júl. 23. 17:52
 1/8 Pawel166 ***** válasza:
60%

Gumiszalag se, az is terhelést ad, amit a doktor mondott azt Pedig tartsd be, ő ért hozzá.

Kezdj el mozogni, futni, biciklizni, stb. ahogy eddig csináltad csak magas intenzitással.

A makró számlálás mindenképp kell a fogyáshoz, ezt tartsd meg.

Lehet, hogy nem lesz olyan izmos szálkás kinézeted, mert izmot is fogsz leadni, de szépen le fogsz fogyni.

2020. júl. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, de mint írtam, a futás is tilos. :/

Csak diétával nem tudok fogyni. Anno is a sport hozta meg az eredményt.

De most így egy óra bicaj, na jó, a semminél több...

Csak arra gondoltam, az orvos nem sportoló. És esetleg egy testépítő (tapasztalatom, hogy aki komolyan csinálja, az ismeri a test működését is) tud olyan gyakorlatokat, amivel megtartható az izom, de nem terheli a gerinc alsó részét, illetve a térdét sem.

Első körben olyan 10-15 kilót kellene minél előbb leadnom.

Elvileg olyan 45 kg feleslegem van.

2020. júl. 23. 18:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Napi egy óra bringázás már elég jó alap a fogyáshoz. Amit szerintem első körben csinálj: ez a biciklizés, a makró-számolás, és saját testsúlyos gyakorlatok, hogy amennyire csak lehet, megerősítsd a sérvet tehermentesítő izmokat. Ha lehet, ehhez gyógytornász segítségét is kérd, ő tanítsa be a gyakorlatokat, amit aztán önállóan csinálhatsz (esetleg heti ellenőrzéssel, amikor újakat is tanulhatsz, hogy meg ne unjad).


Ha az a 15 kiló lement, akkor - esetleg más, minél inkább a témához értő orvossal is konzultálva - derítsd ki, hogy tényleg nem csinálhatsz-e súlyzós edzést biztonságosan. Vagy pontosan mit igen és mit nem, vagy mire kell figyelned, vagy milyen alap-izomzat kell a gerinced körül ahhoz, hogy már ne legyen veszélyben. Legalábbis én így csinálnám.

2020. júl. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igazából az első 15 kg azért lényeges, hogy helyre tudjon jönni. Ha már gyógyultnak számítok, akkor több lehetőség van. Mindent akkor sem lehet, de találtam olyan hozzáértő cikkeket, ahol leírják, mit tilos, és mit lehet.

Vannak egyszerű tornagyakorlatok, amiket csinálok, de ezek inkább nyújtó gyakorlatok csak, ettől fogyni nem fogok, és az izmaimat sem őrzi meg. Ezt még tavaly gyógytornász mutatta. De ahhoz, hogy eredményes legyen (mellette megy ilyen fizioterápiás kütyü, meg kenőcs, szükség esetén gyógyszer), ettől a 15 kg-tól meg kell szabadulni.

Szteroidos injekciót egyelőre én nem akartam, ugyanis az a problémát nem oldja meg.

A saját testsúlyos gyakorlatokkal is pont az a gond, hogy nagy a testsúly, és az terheli a gerincet. Kb 45 kg feleslegről beszélünk.

Utána olvasva eddig a nyújtásokat találtam, amiknek egy része mehet. A hasprés, de csak úgy, ha a lapocka is lent marad. Meg lábemelések. De ennyi. Ezt szeretném bővíteni, ha valaki tud konkrét gyakorlatokat.

2020. júl. 23. 21:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Most olvastam a kérdésedet, megpróbálom elmondani, hogy velem mi történt.

Úgy 5-6 éve nekem is balboldali porckorong sérvet diagnosztizáltak. Alig tudtam menni, pár méter után le kellett üljek. Nekem is jwlentős, kb 30 kg túlsúlyom volt. Semmi mozgás nem volt az életemben. Mindenem fájt. Le voltak tapadva az izmok, az inak, minden.

Tavaly megelégeltem a helyzezet, nem kértem senkitől véleményt. Valaha atléta voltam. Találtam egy olyan futópályát, ami hivatalos verseny borítású- rekordtánnak nevezik-. Ez egy bizonyos gumi, álltalában pirosas szìnű.

Tehát nem fű, nem föld,nem beton, hanem gumi. Lényeges.

Elkezdtem szép óvatosan kocogni. Még a gyaloglók is lehagytak. Kb 3- 4 hétig úgy fájt mindenem, hogy üvölteni tudtam volna. De nem hagytam abba, csak azért sem, hisz tudjuk, hogy a futás a sportok királynője.

Aztán telt mult az idő, és egyre kevesebb lett a fájdalom, egyre jobb lett a közérzetem, elkezdtem fogyogatni, majd egyszer csak hipp hopp, minden fájdalom elmúlt. Vajon miért?

Mert a futás álltal minden a helyére került. Az idegek, az inak, az izmok, minden. Helyre állt a test születéskori állapota. Azóta is rendszeresen mozgok, futok, és semmi bajom.


Mindezt azèrt mondtam el, mert hàtha találsz bennr valami hasznosst is.

2020. aug. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Láttam én is már ilyent. Olyan murisan járt, mint egy balettos. Mozdulatlan felsőtesttel. A másiknak meg a hátán keresztben lett egy vastag izom. Ide lehet eljutni az úgy fájt, de futottam, aztán nem fájttal.
2020. aug. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta?
jan. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sikerült elég sokat fogynom, még folyamatban. Sajnos további egészségügyi problémáim lettek (sérvtől függetlenül), így sport terén szigorúbban le vagyok korlátozva. De tavasztól őszig megy a bringa, és figyelek a kajára (ott is vannak korlátok).

De jól vagyok, és ez a fontos.

jan. 17. 20:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!