Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 110g fehérje, 135g szénhidrát,...

110g fehérje, 135g szénhidrát, 110g zsír - így is tudok izmot építeni? Nő vagyok

Figyelt kérdés

A fehérje gondolom jó (ahogy olvastam, még sok is, de inkább abból viszem be a kalóriát, mint mégtöbb zsírból), mert 55 kiló vagyok. Elég alacsony a szénhidrát, és magas a zsír, de nekem így sokkal könnyebb bevinni a kalóriát. Próbáltam már 200 gramm körül/fölött is bevinni a szénhidrátot, de egész nap rosszul voltam, fájt a hasam és végig tele éreztem magam, nem szívesen tömtem magamba mégtöbb kaját, sokfélét kipróbáltam, mindegyik napon ez volt. Igyekszem egészségesebb ételeket fogyasztani, nem szeretnék csak azért pl. cukorból (azért ezt hoztam fel példának, mert ebből könnyen meglenne) szénhidrátot bevinni, hogy meglegyen a szénhidrát.


Ez így közel 2000 kalória, arányaiban a mai nap kb.: 22% fehérje, 27% szénhidrát, 51% zsír.

Fehérje: 2g/tskg

Szénhidrát: kb. 2.5g/tskg

Zsír: 2g/tskg

55 kiló vagyok, 166 cm magas, 25 éves nő, heti 3x teljes testes súlyzós edzés konditeremben.


Ilyen szénhidrát-zsír arányokkal is tudok izmot építeni, vagy változtatnom kellene rajta, hogy fejlődjek?


2020. júl. 28. 12:28
A kérdező szavazást indított:
Rendben vannak az arányok, így is fejlődni fogsz
Változtass rajta, mert ilyen kevés szénhidrát mellett nem lehet izmot építeni
2 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:
Egész könnyen hízok amúgy, ha ez számít.
2020. júl. 28. 12:29
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
eddz keményen es egyél jól, nem kell ez a grammra pontos számolgatás.
2020. júl. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pawel166 ***** válasza:

Ugyanaz, amit az előző mond, sokan azt mondják, hogy a kaja sokkal fontosabb, mint az edzés, de aki ért hozzá az azt mondja, hogy ha jól akarsz kinézni a legfontosabb dolog a kemény edzés nagy súlyokkal.


Emelett nem kell ennyire pontosan figyelni a tápanyagokra, hacsak nem profi testépítő vagy és szálkásítasz.

A lényeg az, hogyha növekszik a használt súly, akkor az izom is növekszik, persze nőként ez nagyon lassan fog menni, de kis lépésekben meg lehet csinálni.

2020. júl. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy nagy probléma a gyúrósok nagy részével, hogy úgy akarnak edzeni és enni hobbi sportolókként, ahogyan azt az élsportolók teszik, akik ráadásul nem kevés kémiát használnak, mert ezt súlykolja belejük a fitness ipar sok esetben emberek életet megnyomorítva ezzel, de jobb esetben is, feladják az egészet, és terem közelébe nem mennek soha.


Amit a profik kobetnek edzest es etrendet, az nem hobbistaknak valo., csakhogy egy példát említsek: Ha nem éppen versenydiéta utolsó szakaszában vagy, ahol annyira éles a forma, hogy az is számít, ha 2 grammal több víz van a bőröd alatt, akkor mi a fa.. ért ne ihatnál meg egy pohár kólát, ha egyébként a makroid nagyjából stimmellnek és többnyire egészséges kajakat fogyasztasz? Rengeteg gyúrós beleesik ebbe a hibába raadasul teljesen feleslegesen.

2020. júl. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Aktivitástól függően ez egy 70kg-os ember kalóriaigénye. Szóval 70kg-ig ez elég kell legyen. Javaslom kalkulálj be lépcsőket, pláne, ha könnyen bízol.
2020. júl. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!