Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A diéta az azt jelenti, hogy...

A diéta az azt jelenti, hogy fogyókúrás étrend vagy bármilyen nem átlagos értendre is érthető?

Figyelt kérdés

Ha én például tömeget növelek, akkor mondhatom rá, hogy diétázok?


Meg ugye van sok diéta aminek nem a zsír vagy a súlycsökkentés a lényege.

Pl: műtét előtti diéta, vagy akinek ilyen-olyan betegsége van az is diétázik.


2020. aug. 19. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem, a tömegnövelés az nem diéta. Az hogy van egy adott étrend, attól még nem diétázol. Ennyi erővel bárki azt mondhatná, hogy diétázol. A diéta alapvetően a fogyókúrás vagy pl hasmenés esetén a gyomorkímélő étrendet jelenti.
2020. aug. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor csak az diétázik aki fogyni akar?

De akkor mi van azzal akinek egy műtét után kell diétáznia, de gyarapodnia is kell súlyban, hogy élhessen.


Pontosan, mit jelent a diéta szó?

2020. aug. 19. 20:08
 3/9 anonim ***** válasza:

A műtét utáni étkezés az nagyban függ attól, hogy milyen műtét volt.


Pl epekő műtét után is ehet az illető, és gyarapodhat súlyban, de köretnek mondjuk főtt krumplit eszik, natúr csirkemellel, esetleg nagyon enyhén de tényleg csak muatatóba fűszerezheti. Pirítós és társai. Visz be szénhidrátot, fehérjét, de mind ezt gyomorkímélő étrenddel teszi, ez által gyarapodhat a súlya is. A tömegnövelés esetében tele vagy cukrokkal, van aki sok nehéz ételt eszik, stb. Nagyon nem ugyanaz a kettő dolog amiről te beszélsz. Köze sincs egyiknek a másikhoz.

2020. aug. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Diéta a gyúrósoknál kalória deficit
2020. aug. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Nekem a diéta étrendet jelent. Mivel azt jelenti.
2020. aug. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Diéta szó jelentése: Különleges étrend, amit sajátos egészségügyi szempontok szerint állítanak össze.


Szóval nem csak az mondatja aki fogyózik

2020. aug. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Egy allergiás étrend is diétás, nézzétek csak meg mennyi pl "tejmentes diéta" jön ki a google-n.


Különben szerintem diéta inkább az, ha valaki tudatosan csökkent vagy elhagy valamit, most legyen ez só, fűszer, szénhidrát, tej, tökmindegy.

2020. aug. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szóval akkor azért mert laktózérzékeny vagyok, akkor már diétázom? A kövérek pedig akik egész nap gyorskaját esznek akkor ők szénhidrát diétán vannak? Mindenki diétázik akkor, teljesen mindegy hogy mit eszek.


Ha megtervezem, hogy reggel 10 tojás és 1 kg bacon, ebédre hamburger sült krumplival, vacsorára gyorsfagyasztott mirelit pizza, akkor diétán vagyok, mert előre megszervezett étrendem van? Ez baromság.

2020. aug. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, ha meg van tervezve, tudatosan eszed azokat a kajákat tudatos adagokban akkor az diéta, diet=étrend. Attól hogy borzalmas, és semmi értelme még étrend, nem hallottál olyan borzalmakról, mint léböjt diéta? Vagy 90 napos diéta?
2020. aug. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!