Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tényleg a kalóriaegyensúly...

Tényleg a kalóriaegyensúly számít leginkább?

Figyelt kérdés
Mert akkor ha valaki kalóriaigénye 5000 naponta, akkor ehet bármennyi csokit, ha 4900 kcal-t visz be, fogyna? Ez kicsit szélsőséges példa, tudom, viszont így van? Akkor ha valaki sportol naponta és a kalóriaigénye rengeteg, akkor bármit eszik, ha alatta van, fogy?

2020. szept. 5. 13:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Igen
2020. szept. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Tehát akkor röviden: A glikémiás index miatt nem fér bele egy diétába, viszont ha valaki kevesebbet eszik csokiból, mint az igénye, akkor is fogyhat, csak hamarabb lesz éhes?
2020. szept. 5. 16:19
 13/19 anonim ***** válasza:
Igen
2020. szept. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A rövid választ már itt előttem jól leírta, de.


Meg az a baj vele, hogy fizikailag nem telíti a gyomrot, a gyors inzulin csúcs utáni zuhanás pedig fáradttá is tesz, tehát ezért is érdemes kerülni, mert diétában amúgy is fáradt vagy.


Ugyanakkor van még egy dolog. Ahhoz hogy fogyj, zsírból, ahhoz különböző hormonális folyamatok zajlanak le. Ha viszont viszel be cht, magas gh s ch-t, akkor az inzulin csúcs, ami a ch generál lelövi azokat a hormonokat, amik azért felelnek, hogy kihozza a test a zsírszövetből a zsírt, és ellentétes folyamatokat indít el, szóval betolja zsírba. (nyilván mivel kalória mínusz van, így több zsír nem elsz rajta, de mivel leáll a zsírbontás ezért az energia nem zsírból lesz fedezve, hanem izomzatból, szóval nem csak kevesebb lesz a zsírból való fogyás, de az izomzat is kevesebb lesz)

2020. szept. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Pontosan ahogy leírtad
2020. szept. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Hogyha fogytam cukor mellett, viszont kicsit erősebb is lettem, akkor nem fogyhattam izomból? Különben gyengébb lennék, nem?
2020. szept. 5. 19:57
 17/19 anonim ***** válasza:
Nagy kérdés hogy honnan indulsz. Ha eddig semmit nem mozogtál és böven van felesleg akkor simán fogyhatsz és izmosodhatsz is egyszerre. Amugy ez nagyon nagy mértékbe változik egyénenként is, attól függöen hogy ép mit örököltek.
2020. szept. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Sportoltam már egy ideje, viszont pőár hónap kihagyás után elkezdtem intenzíven edzeni, lemetn olyan 6 kiló, közben kicsit erősödtem is. Cukor végig ment alatta. Akkor simán lehet, hogy az izom maradt?
2020. szept. 5. 20:35
 19/19 anonim ***** válasza:
Ezt nem ennyire feketen feheren kell elkepzelno, h vagy marad az izom, vagy nem. Inkabb ugy, minth idealisabb esetben tobb marad meg. De ez minel kezdobb vagy, annal eszrevehetetlenebb.
2020. szept. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!