Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A sprintelés jó kardió erőemel...

A sprintelés jó kardió erőemeléshez?

Figyelt kérdés

2020. szept. 23. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha sprint alatt legfeljebb 100-150 méter hosszú repülőket értesz, akkor kardió edzésnek kevés, viszont lehetnek pozitív hatásai, hiszen gyorsítja, dinamikusabbá teszi a mozgásodat.


Ha 200-400 vagy még hosszabb sprintekre gondolsz, az meg már nem kardió, hanem anaerob mozgás, és erősportok mellé nem javallott.

2020. szept. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Full laikusként megközelítve:

Az erőemelésben konkrétan nincs előnye egy klasszikus magas intenzitású kardió edzésnek. A gyakorlatok közben van egy nagyon magas pulzustartományú, és nagyon magas vérnyomású (Valsalva-manőver) terhelés, nagyon rövid ideig. Hosszú magas intenzitású terhelés gyakorlatilag max edzésen ér.


Egy kardió pozitív hatásai az erőemelésre:

- izomláz csökkentés

- keringésre lévő hatások

Negatív oldalon:

- fogyás (ez lehet pozitív is súlycsoportoknál)

- fáradtság (nagy intenzitásnál)

- ízületek plusz terhelése (egyes típusoknál), ez kritikus lehet, mert amúgy is kapja az ívet rendesen a térd guggolásnál és húzásnál


Így összességében nézve jobb választás egy alacsonyabb intenzitású, ízületeket kevésbé terhelő kardió. Bicikli, úszás, ellipszis tréner, stb.

60-75% környéki max pulzus tartomány, 20-30 perc között, edzés után.

2020. szept. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

@Tyrannosaurus Kex:

1-es vagyok. Jókat írsz, csak annyit kívánok hozzatenni hogy a 60-100 méteres sprintben nincs magas pulzustartomány, legalábbis ha elég ritkásak az ismétlések. Mert egyszerűen túl rövidek ahhoz, hogy felmenjen a pulzus, nagyrészt az izomzat ATP készletét használod csak ilyen rövid távon. Pl. nekem a kocogós 120-ról egy ilyen sprint max. 145-150-ig viszi fel, de az is már csak utána van.


Ezzel együtt egyetértek, hogy 60-75% körüli pulzustartománnyal edzés (kerékpár, úszás, de lehet kocogás is, ekkora mennyiségben és intenzitással nem teszi tönkre az ízületeket) hasznosabb lehet egy erőemelőnek, vagy bármely más erősportágot űzőnek. A kalapácsvetők is ilyeneket futnak, nem sprinteket.

2020. szept. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igazad van. Én ilyen 200 körüli sprintekben gondolkodtam valami HIIT részeként, de ott is max 1-1 magasabb tüske lesz a pulzusban.


Azt fenntartom, hogy ez inkább negatív az erőemelésben sok szempontból. :)

2020. szept. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A súlyemelők pl szoktak sprintelni, tőlük szedtem az ötletet
2020. szept. 23. 11:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Erőemelés mellé teljesen felesleges futni semmi előny nem származik belőle
2020. szept. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De GPP-nek jó
2020. szept. 23. 14:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Jaj már megint te vagy a gpps bolond gyerek 😰
2020. szept. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha ehhez van a legtöbb kedved akkor mindenféle tudományos katyvasz nélkül azt mondom hogy nyugodtan csináld heti 3 alkalommal.

Sok erőemelő-testépítő alapjáraton elhanyagolja az aerob-kardió edzéseket....

2020. szept. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!