Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A kettő közül melyik aerob...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

A kettő közül melyik aerob mozgásformát választanátok? Miért?

Figyelt kérdés

1. 20 percnyi 45/15 HIIT edzés (45 mp edzés, 15mp pihenés x 20 kör) különböző mozgásformákkal (jumping jack, plank-ek, intenzív guggolások, stb)


2. 45 perc (egy sorozat-résznyi :D) tekerés szobabiciklin, nem vészes, inkább kellemes, 100-120 pulzusos tempóban


A cél nyilván a zsírpárnák leadása lenne, ami a tavaszi konditerem-bezárások óta felrakodott. Kajálással tisztában vagyok (csak sajnos elhanyagoltam), azon a részén nem szeretnék vitázni.


Igazából most a HIIT edzést csinálom, de gondolkodok egy szobakerékpárban. A teremben is azt találtam a - nekem - legjobb aerob mozgásnak, a futást és az ellipszis trénert nem szerette a térdem. Összekötném a kellemest a hasznossal, és mivel imádok sorozatokat bámulni, így egy rész alatt tekernék egy kicsit. Viszont ha sok "szakértő" szerint a HIIT edzés hasznosabb, akkor nem kanolok ki 50 ezret egy szobabiciklire.


Indoklást is szeretnék kérni, hogy miért az, ami.


Köszi a válaszokat!


2020. nov. 26. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fogalom zavar!

A HIIT az anaerob.

A biciklis móka lesz az aerob.

Rólam jobban szedi a zsírt a HIIT, meg nem is olyan unalmas és hamar megvan.

2020. nov. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A HIIT semmiképen nem nevezhető aerobnak.
2020. nov. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A HIITet választanám és csinálom is rendszeresen. Mert rólam jobban égeti a zsírt, nem unom közben, mert változtatos. Bónusz az utóégető hatása is, ami a sima kardiónál minimális. És időt is spórolsz vele.
2020. nov. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%

Én mindig futógépen futok, mert 120 kiló vagyok színizomból és nem bírom az erőteljes anaerob mozgásokat, mint a hiit.


Béci.

2020. nov. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!