Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van annak értelme, hogy...

Van annak értelme, hogy valaki egyszer edz csak egy izomcsoportot hetente?

Figyelt kérdés

2020. dec. 1. 21:39
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Világos, de elvileg válthat mondjuk az 1*8 helyett a 2*8-ra is (erre nem tért ki a kérdés). De még a 2*8-as terhelés sem feltétlenül ugyanazt fogja eredményezni, mint az 1*16, ezt is érdemes egyénileg kipróbálni.

A másik gond ezzel az, hogy mondjuk (magamból kiindulva) felmerül a költői kérdés, hogy ha valaki egyszer nyom hetente fekve, és egyszer egy másik napon nyom mondjuk fej fölé, akkor hány válledzést, illetve tricepszedzést végez egy héten?

2020. dec. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
De ha többször edzel egy izmot az nem azt jelenti, hogy minden nap rommá edzed, mint ha osztott lenne.. Csinálsz rá 1-2 gyakorlatot és ennyi.
2020. dec. 2. 21:08
 23/25 anonim ***** válasza:

Csak arra akartam kilyukadni, hogy a "számolás" sem egységes úgymond. Amit írtam, az szigorúan véve egy váll-, illetve egy melledzés egy héten, gyakorlatilag pedig kétszer terheled az első vállat és tricepszet is (a mellet is igazából kétszer, csak más szögből). De a "nagykönyv" szerint ez még mindig azt jelenti, hogy egy izomcsoport egyszer kerül sorra egy héten, ami igazából nem teljesen igaz.

De ismétlem: ha neked jobbak az eredményeid úgy, hogy több, mint egyszer kerül sorra minden egyes izomcsoport egy héten, akkor egyértelmű, hogy úgy kell csinálnod. Biztos vagyok benne, hogy emberfüggő is, kinek mi fekszik jobban. Ismerned kell a saját tested működését, és ahhoz igazítani a programodat.

2020. dec. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Nem az edzésmódszer a lényeg, hanem a változatosság és a progresszivitás.

Mindegyiknek van értelme, mindegyiket lehet jól és rosszul is csinálni.

2020. dec. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Persze hogy van. A legtöbb testépítő úgy edz. Énis pl kb8-10 eve és elég vastag, szálkás és erős vagyok. Max a lemaradt részt edzik 2x. De akkor egy izomcsoport 1-1.5 ora. Ha rendesen hatazol pl akk kap a bico is. Nyomasoktol a tricepsz. A vall elso resze mell edzesen is kap. A hatso hatedzesen. Igy igazabol amugy se egyszer terhelsz 1 izomcsoportot.. regen 2 napos edtestervem volt... elpazaroltam vele 1-2 évet. 2x nyomtam le egy heten. De egy ido utan nem fejlodtem. Mikor szetszedtem nagyon megindult minden. Azota is csak úgy
2020. dec. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!