Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi idő alatt tudnék...

Mennyi idő alatt tudnék elérni hasonló testalkatot?

Figyelt kérdés

Jelenleg 175 cm magas, 55 kg vagyok, kb. így nézek ki: [link]


És az én testsúlyomhoz ugye olyan 65-70 kg az ideális, tehát valahogy így szeretnék kinézni: [link]


Sajnos hiába eszem egyébként, nem hízom. Nem tudom, hogy mit kéne ennem, milyen edzéseket kéne csinálnom, és hogy mennyi idő alatt tudnám felszedni ezt a 10-15 kg-ot. Köszönöm.


2020. dec. 7. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
1,5 év
2020. dec. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Megfelelő táplálkozás mellett 1,5 - 2 év.
2020. dec. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
ha a "sok" kajától nem hízol egyél még többet. Sajnos van hogy hányásig kell, később megszokod és természetes lesz.
2020. dec. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor masfel ev, ha mindent jol csinalsz. (Profi etrend, ismered a tested, a rekacioid, erre epitett profi edzesprogram stb stb) ha 0 rol nekiallsz, tobb
2020. dec. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Edzes, taplalkozas, pihenes fuggvenye. Kar lenne ezt igy megtippelni.
2020. dec. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%
😂😂😂 Kb 10 évesen voltam ilyen gebe
2020. dec. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Uristen!!

A fiam is hasonló testalkatú volt,csak ö 187 cm.

Komoly étrendet kell összeállítanod.Ez nélkül el se kezdj semmit.

Ha ez megvan,akkor lehet belecsapni a lecsóba.

Hagyd a képeket mäsokról,és az idövel sem kell foglalkozni.Azok csak stresszelnek,es folyton másokhoz méred magad.Nincs semmi követelmény,hogy mennyi idö alatt hogy kell kinézni!!

Kitartás fontos,es menni fog.

2020. dec. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Felejtsd el ezt a szemléletet, amit a testépítők és a média, tömegkultúra közvetít és ezáltal átadja az embereknek formálja vele a gondolkodásmódjukat. Nincs ilyen, hogy te kiválasztasz egy embert és rá akarsz hasonlítani, lehet a transformation videókból, képekből ez jön le, de ez általában nem így működik, hogy edzel egy kicsit és más emberként öntenek ki. Az egyik legnagyobb tapasztalatom az edzésben, hogy átlagos, átlagosnál kevésbé erre született emberként nem fogsz sokat tudni változtatni a testalkatodon, kicsit az arányokat tologathatod, de nem fogsz gyökeresen átváltozni. Amilyen sok évnyi emelés után lettem, ahol tényleg sokat erősödtem, az nem gyökeresen másmilyen, mint amilyen régen voltam. Akarhattam én olyan mell és vállizomzatot, mint a Jeff Seidnek, soha nem lesz olyan. Az ilyen embereknek, pláne aki naturálon hasonlót ér el, pedig az a forma, azok a tapadási pontok, az-az optika akkor is ott volt, amikor még nem is csinált semmit. Ha volt, vagy neked van kis sportmúltad és ide akár egy futást, evezést, úszást is sorolok, amely nem olyan erős izomnövelő hatású, hiába fizikailag megterhelő sport, akkor meg fog mutatkozni az évek alatt, hogy te milyen alkat vagy, ki fog rajzolódni az már nagyjából azalatt is. Azon sokat nem tudsz változtatni. Ugye izomformálás nincs, csak az izom keresztmetszetét tudod növelni, máshogy nem fog az kinézni.


Írtam egy másik kérdéshez ( https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__108.. #1 válaszoló vagyok ott, a lényeg, hogy ha jó az edzésterved és jó összetevőkből állítasz össze egy nagyjából ideális étrendet, akkor követni fogja az éhséged és max. pici figyelem, határaid feszegetése, ami tud segíteni, csodát nem fogsz tenni azzal, ha beviszel plusz 500 kcal-t, vagy hányásig eszed magad, sőt utóbb inkább romboló. Az edzésprogram, ami nagyon fontos, meg, hogy egy megfelelő helyen, egy megfelelő szemléletű edzővel dolgozz.


Nem csoda, hogy úgy érzed nem hízol. Ha nem tartozol az átlag felettiekhez, akkor az izomtömeg gyarapítása egy hosszú folyamat, ha emellé rossz az edzésterved, akkor pedig nagyon hamar stagnálni fogsz.


Egyénfüggő mennyi idő alatt szedsz fel egy adott izomtömeget. Előfordulhat, hogy 10-15 kg plusz izom a genetikai határaidhoz közeli mennyiség, amit elég sok idő lesz felszedni és ahhoz minőségileg és mennyiségileg is oda kell tenni a munkát, optimalizálni a többi tényezőt. Másnak ez hamarabb összejön. 5 kg tiszta izmot felszedni egy év alatt már kiemelkedő eredmény, kezdőként összejöhet, persze, de nem egyszerű. Ha az első két évben felszedsz 8 kg-t, az már jó eredmény szerintem. A második fele a 15 kg-nak, amit mondtál, pedig sokkal lassabban fog feljönni. Sokaknál, az átlagnál, ez kb. így működne.

2020. dec. 9. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
utolsó, elég elb@szott genetikád lehet, a nagy átlagnak azért elég sokat sikerült változtatnia magán (magamat is beleértve). Egyetértek hogy vannak olyanok akiknek nehezebben megy, de ők már nem az átlag.
2020. dec. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
Attól függ, ki mit tűz ki maga elé, mennyit sportolt előtte, az átlagot pedig sose tudjuk, hogy valójában mi. Szerintem az átlag alattiak nagy része nem is kezd bele semmilyen sportba, mert nem az érdekli őket. De sokan közülük lehet mégis belekezd, szeretne kitűzni nagy célokat, de az számára nem reális. Naturálon sokat nem tudsz javítani a testalkatodon, ez tény. Nagyon ritka eset az, hogy 15-20 kg + tiszta izomról tudunk beszélni, főleg ha sportolt valaki előtte. Mert egy fizikailag intenzív sport egy minimum izomzatot akkor is kialakít, de már ha elkezd valaki otthon súlyzózgatni, fekvőtámaszozni, guggolni saját súllyal az is. Ugye mindig az első hatás ami erőteljesebb, mert akkor kap valami teljesen új stimulust a szervezeted. Én már 6-8 évesen folyton hajtottam magam és terheltem az izmaimat, csak akkor még úszásban, futásban. Azt hittem rossz sportot válaszottam és elsősorban azért ütök el ennyire az instás celebektől. De valójában nem, persze más sporttal sokkal inkább tudsz izomtömeget felszedni, mert ezek nem arról szólnak elsősorban, de nem változott meg gyökeresen a testalkatom, jött rám 8-9 kg tiszta izom az évek alatt, de pont optikailag nem úgy nézek ki, mint egy influenszer, mert a láb és farizmom, valamint a hátam lett sokkal erősebb, izmosabb. És ugye mindenki a bicepszről beszél és hasonló stradizmokról, ezek már mémesültek is. Én azt hittem, hogy lesz egy 40-42-es felkarom, szárazon, ha edzek rá, erre kb. 35 lett egyelőre a 27-28-ból, és tudom, hogy soha nem fog úgy kinézni a bicepszem, mint egy élsportolónak, mondjuk egy Vlagyimir Klicskónak akár. És ez bizony az átlag, kissé álomvilágban élsz, vagy sose sportoltál semmit és ezért érzed így, vagy nem voltak akkora ambícióid, mint nekem. Láttam milyenek a kortársaim, én átlagos vagyok körülbelül. A másik, hogy a genetika nem egy fekete-fehér dolog, simán lehet úgy átlag feletti a genetikád, csak épp más aspektusból jó, mint nekem is, másból pedig gyengébb, rengeteg vetülete van ennek. Aki pedig jól tud izmosodni, az se biztos, hogy olyan jól fog kinézni, legalábbis aszerint, ahogy manapság megítélik az emberek kinézetét, mert még azok közt is óriási különbségek vannak, akik tehetségesek. Az a baj, hogy a testépítők nagy része, főleg ami leszivárgott a közösségi médiába, a magazinokba, így a köztudatba, ami ez az egész fitnessipar lett, egészségtelenül távol került az élsporttól. Nézz meg egy erőemelő versenyt. Számos olyan sikeres erőemelő van, aki kis túlzással nem néz ki sehogy (most itt a Zyzz féle testalkatokhoz mérem), és nem a testzsír miatt. Szóval sajnos ez a rengeteg butaság terjed és úgy érzem a te gondolkodásodat is erősen befolyásolta. Nem arról van szó, hogy ki sz*r és ki nem és minősítgessük egymást és saját magunkat. Hanem, hogy felfedezd magadban a lehetőségeket, megtaláld azt, aki te vagy és ki tudd bontakoztatni magad. Mert ez, hogy kijelölünk más embereket, akire hasonlítani szeretnénk sehova nem vezet, ha egy értelmes edző mellett elkezdesz dolgozni, viszont ki tudod magadból hozni a legtöbbet és kidomborítani az erényeidet. Az a baj, hogy akik ilyen egyszerűen gondolkoznak, úgy gondolják, hogy 2 vagy 3 féle ember létezik, esetünkben az átlagos, átlag alatti és feletti merült fel. De ez nincs így, ez is leegyszerűsítés. Valójában millióféle ember van, végtelen árnyalatban és mindenki érdekes mélyebben megnézve. Akinek viszont jó szeme van a dologhoz, ha a felületes izmokat nézzük, kis, akár kardió sportmúlttal, meg lehet mondani, kinek milyen az alap testalkata és azon nem fogsz változtatni, csak kicsit tologatni fogod az arányokat. Csak ennyit akartam mondani a saját példámmal, erre irányult. Változtatás nincs, hanem azok az izmok, amik már akkor egy szálkás testen kezdenek kirajzolódni, tudod kicsit növelni, természetes körülmények közt azokat is az emberek nagy részénél elég korlátoltan.
2020. dec. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!