Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fájó csigolyákra jó az edzés...

Fájó csigolyákra jó az edzés vagy inkább kerülendő?

Figyelt kérdés

Időnként elfekszem a nyakamat.

Vagyis inkább ilyenkor a nyaki csigolyáimat érzem.

Ha pl erősen előrehajtom a fejemet,vagy hátra,akkor egy vagy több ponton kellemetlen.

Van,amikor egy ponton,máskor egy vonalban,végig a lapockámig.


2020. dec. 19. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem a legjobb ötlet az edzés.

Hova valósi vagy? Ha közelben élsz akkor szívesen rakok tapet a fájó területekre.

De ha messze laksz, és van kineziológiai szalagod, akkor szívesen elmondom hogy kell ezeket a területeket ragasztani:)

2020. dec. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen. De nekem edzéstől. (Lehet neked is?) Azthittem h mindig elalszom a nyakam meg ilyesmi. Mar 2x elojott es en eroltettem tovabb. Hat a vegere melozni se tudtam es a karom is zsibbadt.. aztmondtak biztos nyaki serv. Elkuldtek mrire de semmi.. vegul nem mondtak semmi ertelmeset nem tudtak h mivan. csak leraztak. Tobb helyen is voltam. Meg sportmasszornel meg minden. Vegul irattam fel komolyabb gyulladas csokkento gyogyszert es kentem feketenadalytovel meg sport kremmel es nem edzettem.. elmult. Hetek mulva kezdtem fokozatosan edzeni. De remeljuk te csak elaludtad :'D
2020. dec. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

jó az edzés rá,csak nem épp a hagyományos.

felső háti-nyaki gerinctorna a neve.

2020. dec. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én is a rossz fekvésre gyanakszom.

A túlterheléstől nem lehet,mert kihagytam most 1 hónapot,mert beteg voltam.


Időnként visszatérő,pár havonta,de a legtöbbször pár nap alatt elmúlik.

De a legutóbb 2 hétig is eltartott.


Olvastam,hogy ilyenkor szoktak tornát is javasolni,azért gondoltam,hogy lehet jót tesz neki.

2020. dec. 19. 23:36
 5/6 A kérdező kommentje:

Oldalt alszom,az sem a legjobb,azt olvastam.

De hanyatt biztosan nem tudnék.

2020. dec. 19. 23:38
 6/6 anonim ***** válasza:

nem igazán az alvástól van ez,hanem a rossz tartástól.

de attól is lehet,hogy rajtad van télen 5 kiló ruha ami húzza előre a vállaidat.

vagy csak laposak a porckorongok,vagy meszesek vagy ki van boltosulva stb.

a lényeg,hogy távolítani érdemes a csigolyákat ilyen problémánál,arra meg az a jó amit írtam.


a legegyszerűbb gyakorlat rá-

állsz,kihúzod magad a kezeid a tested mellett és erőből nyújtózkodni kezdesz jobb kézzel lefelé,de a vállad nem mozdul,közben meg balra fordítod a fejed.

és a másik oldalra ugyanígy.

2020. dec. 20. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!