Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ezek közül mi számít tiszta,...

Ezek közül mi számít tiszta, és mi az ami kerülendő élelmiszernek?

Figyelt kérdés

Ezek közül az élelmiszerek közül mi számít megfelelőnek, és mi az ami inkább kerülendő?


- Gyümölcsök (banán, barack, eper)

- Méz

- Maltodextrin

- Laktóz mentes tej

- Zabpehely

- Porrá őrölt zab

- Tömegnövelő (pl. Myprotein Impact Weight Gainer)


Köszönöm!



2018. júl. 22. 13:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, hogy minőségi tömegnövelés a cél!
2018. júl. 22. 13:18
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek teljesen rendben vannak csak a tömegnövelö elvileg nagyon zsirosít

[link]

2018. júl. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Haverék rengeteg banánt pékárút nyomtak és a zsíros dolgokat főleg télen . Sok vizet ittak mellette és zéró tömegnövelő . Többnyire fegyencet nyomtak súlyzós kiegészítőkkel , 1,5 év alatt brutális eredményt értek el .No kox no tabletta ...
2018. júl. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Megnéztem a Myprotein összetevőit, és ha jól emlékszek 65%-ban őrölt zabot tartalmaz, tehát feleslegesnek tartom megvenni 3x annyi pénzért. Ezért is kérdeztem rá. A maltodextrinnel vagyok még bajban. Sokan szidják, hogy csak egy sima egyszerű cukor.
2018. júl. 22. 13:31
 5/6 anonim válasza:
11%

A méz, a gyümölcsök és minden természetes élelmiszer (a származását is nézni kell) egészséges és csak táplál, ezek még tiszták is (fontos az eljárás továbbá, amivel kezelik, mert ma már semmi sem az aminek látszik). Ezért sem jó a módosított tej, hiszen abból kb. mindent kivesznek ami lényeges lenne benne. Minél mesterségesebb, annál zavarosabb. A testnek eredeti kajára van szüksége, nem olyanra aminek csili-vili a csomagolása és kigyúrt izomagyak ajánlják... - csak egy objektív vélemény...


Pl.: az ilyen tömegnövelő és hasonló doppingok is okozhatnak problémákat. A természetesség a lényeg - mit gondoltok miért beteg ma annyi ember?

2018. júl. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tömegnövelő nem dopping!

Vannak táplálék kiegészítők és vannak a doppingszerek. A kettő közel sem ugyanaz.

Tény, hogy a cukorral telerakott tömegnövelők nem feltétlen egészségesek, és nem sok értelmük van, de nem dopping.

Doppingnak (főleg testépítésről beszélve) az anabolikus szteroidokat szoktuk nevezni. Meg persze növekedési hormon, inzulin, peptid hormonok stb, de ezekkel a hobbi koxosok nem igazán találkoznak.


Az agyon cukrozott tömegnövelők okozhatnak hosszútávon cukorbetegséget, de nem emiatt beteg sok ember. Sőt mégcsak nem is a szteroidok miatt, mert ez egy szűk réteget érint csak. De biztos vagyok benne, hogy ezek a rosszabb minőségű tömegnövelők sem károsabbak mint a cukros üdítők vagy éppen édességek, péksütemények. A jobb minőségű tömegnövelők pedig teljesen jók (bár tény, hogy olcsóbban is kilehet hozni ugyanazt.)

2018. júl. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!