Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A "Nautilus klón" célzott...

A "Nautilus klón" célzott gépeknek milyen hátrányuk van a szabad súlyokkal és a sima csigával szemben?

Figyelt kérdés

A jobb konditermek tele vannak ilyen amúgy méregdrága edzőgépekkel, amikből az eredetit ahogy én tudom, a Nautilus cég fejlesztette ki a 70es években abból a célból, hogy tökéletesítsék a gyakorlatokat (pl egyenletes izomösszehúzódás teljes mozgástartományban a bicepszgépnél).


Valamiért pár amatőrt leszámítva azonban ezeket kb senki sem használja, mindenki most is az egykezes súlyzóknál meg a fekvenyomópadnál tömörül.



2020. dec. 24. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
A gep foleg finomhangolasra jo es kikapcsolja a segedizmokat. Nagy izomtomeget szabad sullyal lehet epiteni. De azokbol is van hasznos foleg ha a forma szamit.
2020. dec. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fizikai és mentális edzés szüntelen folyamában, ebbe a felgyorsított életvitelbe a klónok bizonyosan beleőrülnének, ha a Kaminoiak nem dolgoztak volna ki egy kiegyensúlyozott, fokozatos fejlődési programot. Bár ügyeltek rá, hogy a klón pszichéje ne károsodjon.
2020. dec. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Schwarzenegger a könyvében nautilus gépnek hívta, viszont az egy konkrét cég, ezért írtam nautilus klónt inkább.
2020. dec. 24. 16:40
 4/6 A kérdező kommentje:

"Nagy izomtomeget szabad sullyal lehet epiteni.":


Ennek mi az oka? A gép feltalálója kifejezetten nagy izomtömeg építésére és a szabadsúlyok/csigás gépek leváltására találta ki.

2020. dec. 24. 16:42
 5/6 A kérdező kommentje:

Egyébként a sima fekvenyomással több probléma is van:


- Egyrészt a szög sok ember szerint nem jó, ők azt javasolják, hogy domborítsam a hátamat, viszont ekkor a mozgástartomány csökkenhet, továbbá felmerülhet az a probléma, hogy úgy "csalok", hogy a szokásosnál jobban domborítom a hátamat.

- Oda kell figyelni, hogy ne menjen kifelé tulságosan a könyököm. Ha erre véletlen nem figyelek, váll sérülésem lehet.

- Gyakran előfordult, hogy véletlen féloldalasan csináltam, tehát az eggyik oldalom jobban felnyomtam a súlyt, mint a másikon, amit ha nem áll valaki mögöttem nehéz észrevenni.

- Ha ejtem a súlyt, megfulladhatok tőle. Emiatt nagy súlynál segítőre van szükség.


Ezek a problémák például egy Panatta fekvenyomógépnél egyáltalán nincsenek, ezért gondolkozom azon, hogy a termek újranyitása után erre térjek át.

2020. dec. 24. 16:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy olyan gyakorlat, mint a fekvenyomás kifejezetten veszélyes. A feletted lógó több tízkilós súllyal feszegetni a határaidat értelemszerűen nem tesz jót az egészségednek. Ezért szokta mindenki unásig hajtogatni, hogy fekvenyomáshoz mindig kérj segítséget.

Ugye a legnagyobb sérülésveszélyt az jelenti, hogy a mikor súlyzórudat használsz. Itt egy rossz mozdulat vagy erőhiány és a rúd teljes súlyával esik vissza rád akár borda-, váll-, koponyatörést okozva. Ezért ha egyedül vagy a súlyzórudas fekvenyomást mindenképp mellőzd.

Ehelyett válaszd inkább a félkezes súlyzót. A félkezes változat sokaknak lehet kényelmetlen, akkor választhatod a fekvenyomó gépet. Illetve használhatsz olyan fekvenyomó padot, ami egy védőkeretben van. A keretben oldalt berakhatsz gátlókat, amik nem engedik rád esni a súlyokat.


Bármelyik összetett gyakorlatról is van szó, azt tudnod kell, hogy az ízületeid lassabban veszik a progressziót az izmaidnál – így könnyen túlterhelheted őket… illetve ha rendszeresen teszed ki őket nagyobb terhelésnek, akkor könnyen sérülhetnek

2020. dec. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!