Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire lehet hinni a fehérje...

Mennyire lehet hinni a fehérjeporok összetételében?

Figyelt kérdés

Én régen többször is kérdeztem, hogy mi van ha nem az van benne, amit írnak. Van aki szerint ezek annyira be vannak vizsgálva, hogy nincs gáz. Persze nem arra gondoltam, hogy full más van benne, csak keverés kavarás a mennyiséggel! Erre a Biotech kap 150 milliós bírságot. Egy pár éves cikk szerint csak utólag lehet őket bevizsgálni, viszont ennek nem tudtam rendesen utánajárni. Pontosan mennyire lehet hinni a gyártóknak? Ha mondjuk az van ráírva, hogy 75 gramm fehérje van 100 grammban, az mennyire hihető?


[link]


[link]



2021. febr. 3. 02:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek utan meg jobban fognak figyelni az ilyenekre. Am en el szoktam hinni.. meg ugyis csak egy adagot tolok, kb csak h feldobja a zabot. Inkabb kajabol viszem be.
2021. febr. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet hinni
2021. febr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Általában hihető szerintem, ha ismertebb márkát veszel, mivel amit sokan vesznek azt néha azért valaki bevizsgálja és kiderülne, hogy ha nem az van benne. Nem hiszem, hogy bárhol akkora különbségek lennének, hogy 80% helyett 40-50% van, azt azért egyik nagyobb cég se merné megcsinálni. Ha meg 5%-kal kevesebb van benne éppen, nem egy nagy dolog, nem azon fog múlni a fejlődésed. Ha meg olyan fehérjét veszel ami fele annyiba se kerül és Csingula márkája van amiről életében senki se hallott.. na az már más kérdés.

Egyébként itt azért megjegyezném, hogy nem csak az számít, hogy hány % a fehérje és itt már bejön a "franc se tudja kinek lehet hinni". Lehet 85% fehérjetartalom, ha az aminosav profilja borzasztó. Ehhez sajnos sokszor kevés vagy régi az infó.

Én amúgy részben emiatt veszek ON Gold Standard fehérjét (vagy myproteint, csak annak az íze nem jött be), lehet drágább, de világszerte vásárolják, így biztos rendszeresen be van vizsgálva. Aztán persze lehet ezt is hamisítják, Magyarországra szarabb, bevizsgálatlan verzió jut, ki tudja...

2021. febr. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És a scitec mennyire megbízható? Úgy tudom, hogy az amerikaiak sokkal jobbak mostanában. Egyébként mi igaz ebből az utólag lehet bevizsgálniból, amit az egyik linken olvashattok? Nekem az a bajom, hogy én sok fehérjét iszom, és láthatjátok, hogy a bitech is lebukott, mivel nekem ez a legnagyobb fehérjeforrásom, félek. Ennek ellenére is inkább megbízható a scitec, hogy biotech lebukott? Bár nem tudjuk, hogy a megadottól mennyire tértek el!
2021. febr. 3. 11:13
 5/8 anonim ***** válasza:

4: csak ismételni tudom amit leírtam, szerintem az ilyen nagyobb cégek, mint a scitec, biotech nagyjából megbízhatóak. Az kár, hogy nem írják, hogy mennyiben tért el a biotech a leírtaktól, de én tényleg nem hinném, hogy pár százaléknál több lenne az eltérés. Pl 88% helyett 84% és emiatt 5-10grammal kevesebb fehérjét viszel be egy nap, attól nem fog leállni a fejlődésed. De mivel hamis marketing, ezért a büntetés már megy rá.

Az hogy melyik megbízhatóbb... biotech azért nem valószínű, hogy újra kockáztatna ilyennel egy darabig, de erre senki se fog érdemben válaszolni neked, mert nem tudjuk. Az alza is hazudik minden black friday-nél.

Viszont ezektől a dolgoktól függetlenül azért javasolnám, hogy ne ez legyen a legnagyobb fehérjeforrásod.

2021. febr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A Biotech felvásárolta a Scitecet, szerintem ugyanaz a cucc kerül a dobozokba ugyanabban a gyárban, csak más a felirat:)

Egyébként mindkettő magyar cég.

2021. febr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ma 11:57. Azért ez a fő, mert nem szeretem annyira a húst és ez gyors és könnyen elkészuül. Le tudnék erőszakolni a torkomon egy adag húst minden reggel de nem akarok. Ami meg azt illeti, a Biotechre is vonatkozik, hogy nagy cég, mégis kiderült ez róluk. Van tűréshatár, hogyha kicsit eltérnek, az nem baj, viszont akkor ők sokkal jobban eltértek. Ilyenkor mire gondoljak? Mármint, hogy a ráírt 84 helyett csak 64 gramm fehérje volt benne? Olyan ugye szinte kizárt, hogy szinte semmi nincs benne, hanem 84 helyett 64 mondjuk? A scitecnél mennyivel megbízhatóbb egy myprotein pl?
2021. febr. 3. 14:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Biotechet már nyakon csípték pár éve amino spikingolásért.

Ami annyit jelent hogy tele nyomják pl taurinnal, ami hiába fehérje, nem úgy hasznosul mint az ember elvárná, másrészt megzavarja a mérést és akár 8-10%-ban is többet mutathat mint a valós fehérje tartalom.

Pl a 80 százalék feletti izolátumukról kiderült hogy csak 71-72%-os, ami nem túl korrekt főleg hogy arany áron adják, de a koncentrátum is kevesebb volt mint az ígért 73 % körüli.


A Scitecről is asszem kiderült ilyen, de ebbe nem vagyok biztos.

Biotechet már csak elvből sem vennék, mert mocsok drágák lettek, régen budget kategória volt és a Scitec volt a "csúcs", most meg már egy árba, néha föléjük is pozicionálja a Biotech az árat...(Amit könnyen megtehet, kihasználva azt hogy a Scitec megvételével a magyar piac kb 90%-át uralja és azt csinál amit akar)


Vannak már sokkal jobb alternatívák, Myprotein(itt ne felejts el kupont szerezni), Gymbeam és társai nem véletlen hogy egyre népszerűbbek.

Olyan miatt ne aggódj hogy fehérjepor helyett faforgácsot adnak, az hogy csalnak és pl 73% helyett 65% fehérje van benne az annyit takar hogy egy 30 grammos adagban nem 21 gramm hanem 19.5 gramm fehérje van.

2021. febr. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!