Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kb. 1 hónapja kezdtem edzeni,...

Kb. 1 hónapja kezdtem edzeni, és már elegem van az üres rúdból, 6x10 guggolást alig érzek... kezdhetem az osztottat, vagy inkább óvatosan?

Figyelt kérdés
2021. febr. 13. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Simán válthatsz már. 4-6 hetente érdemes más edzéstípusba kezdeni, hogy az izmok új impulzust kapjanak.
2021. febr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Nincs összefüggés az üres rúd, és a heti edzésrend között. Ha könnyű a súly, növeld a terhelést! Maradj a heti három teljes testes edzésnél.
2021. febr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Na a kettőnek tökre nincs köze egymáshoz,egy hónapig rúddal guggoltál?Annak mi értelme van,legyen már annyi eszed hogyha kevés a súly akkor teszel rá elképesztő hogy már ezt is gyakorin kell elmondanunk
2021. febr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1: hogyan kellene már 4hetente edzés módszert változtatni. Az izmok úgy kapnak "új impulzust", hogy növelsz a súlyon vagy az ismétlésszámon vagy csökkented a pihenőidőt. Ha megfelelően csinálod jó étrend mellett és hetekig nem tudod növelni a súlyt, na akkor lehet gondolkodni más módszeren. De ha fejlődsz, akkor nincs értelme változtatni, max ha nagyon unod már hogy ugyanazok a gyakorlatok.
2021. febr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

4-6 hetente érdemes edzéstervet váltani, mert sok gyakorlat van, és igen, más impulzus, mert más gyakorlat, más nehézségi szint, és a tested nem ugyanazt a mozgást szokja meg, és nem rutinból nyomja. Szóval igen, változtatni kell a gyakorlatokon.


Az hogy üres a rúd azt most azért nem értem, hogy miért gond, mert 1, vagy az azért probléma mert nincs súlyos rá, vagy 2, nem bírnád plusz súllyal rajta, de unod az edzéstervet, a gyakorlatokat.


Az osztottra nyugodtan válthatsz. Én azzal kezdtem. Sokkal gyorsabban fejlődtem, mint azok akik teljes test edzést végeztek heti 3x.

2021. febr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5: ha nagyobb súllyal csinálod a gyakorlatot máris nem rutinból fog menni.. Ha van egy működő edzésterved, akkor miért váltanád le amíg működik? Persze kérdés, hogy mire gondoltok edzésterv váltáson, mert ha osztott edzésterv marad és mondjuk csak (egy egyszerű példával) 6hetente lecserélitek a sima bicepszet kalapácsra, aztán vissza az oké. De ha sima standard osztottról teljes testes, aztán ppl, aztán 5x5, aztán egy ötödik fajta teljesen más terv, akkor az nettó hülyeség. Márpedig egy kezdő aki elolvassa, hogy változtatni kell az edzéstervet az ilyen mértékű változtatásra gondol szerintem.
2021. febr. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Siman edzhett osztottal de hol az osszefugges? Minek guggolsz ures ruddal ha konnyu? De ha csak 10 megy vele akkor még mind1 kb micsinalsz.
2021. febr. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
1es miert lett lepontozva? Jó választ adott, attól függetlenül, hogy a kérdező tehetne súlyt is a rudra
2021. febr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sok a kezdo. Valamiert azt gondoljak jobb a teljes test vagy 2-3 napos mint a rendes osztott 🤷‍♂️ gondolom ők pontozgatjak le az ilyet. De majd rajonnek..🙄
2021. febr. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Hát persze guggolni fekvenyomni stb rendesen nem tudnak még de menjen 3 gyakorlat bicire meg pusztítsuk el a mellet.Elvégre minek is alapot építeni majd csomó izolációs gyakorlattal pótoljuk
2021. febr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!