Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Most akkor miket kéne ennem?...

Most akkor miket kéne ennem? Lehet egyszerre fogyni és izmot építeni?

Figyelt kérdés

17F, 178cm, 103 kg.

A legeslegfőbb célom, hogy a súlyfeleslegemet leadjam, de erősödni is szeretnék. A mostani fogyó/edző tervem úgy néz ki, hogy minden második nap edzek súlyzóval 1 órát (ebben van 40 perc karra, vállra, hátra, és 20 perc hasra), és az ezek közötti napon pedig biciklizni szoktam zsírégetés képpen, olyan 2 órát általában, terepen. Magyarán minden nap mozgok minimum 1 órát. Nem tudom, hogy ez mennyire jó, egyáltalán lehet egyszerre csinálni a kettőt?

Illetve miket kéne ennem? Mint mondtam, előbb inkább a fogyás a célom, de nem nagyon kaptam eddig senkitől sem egy normális választ erre hogy mit egyek. Általában húsokat (csirkemell, marha, halak), zöldségeket, gyümölcsöket, zabot, rizst, krumplit szoktam enni. Illetve vizet iszok. Naponta maximum 2000 kalóriát szoktam bevinni.

Viszont sokan mondták, hogy a rizst, krumplit hagyjam el, meg hogy a "csirkerizs" nem egy fogyós kaja.

Valaki tudna végre légyszi írni nekem valami étrend szerűséget, hogy a jelenlegi edzéstervem mellé és a céljaim megvalósításához miket kéne ennem?


2021. febr. 22. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Csirkehús és halhús, rizs, mazsola, rakott krumpli és rízsfelfújt.
2021. febr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na erről beszéltem
2021. febr. 22. 21:52
 3/6 A kérdező kommentje:
Rakott krumpli? :D
2021. febr. 22. 21:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, amit leírtál az jónak tűnik. Étrendet írni felesleges, tudod monitorozni app-pal, vagy akár online kaloriabazis pont hu-n a kaját. Fogyás mellett izmosodni akkor lehet, hogy ha A. az ember kezdő, tehát új stimuláció a szervezetnek az edzés és/vagy B. ha van jelentősebb testzsírtömeg. Szóval működni fog, de érdemes lenne a makrókat is figyelembe venni, saccolj egy zsírmentes tömeget és arra számolj, a fehérje legyen annak a kétszerese, zsír egyszerese (grammban), és az alapján látod majd, hogy mennyi hely marad a szénhidrátnak.
2021. febr. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Eheted a "csirkerizst" is, ha kalóriamínuszban vagy
2021. febr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fogyni és izmosodni.Kezdőkent lehet.

Mit egyek?

Izom nincs elegendő fehérje nélkül.

Fogyás pedig nincs kalóriadeficit nélkül

Tehat lenyegében az a feladat,hogy beviszed a fehérjet.

A mennyiseg általaban 1.5,vagy 2gr/testsúly kg.

Viszont ez a normális határokon belüli testsúlyra értendő.

Mivel gondolom köver vagy,így az 2 gr mmal számolva az több mint 200 gr lenne.De neked nem kell annyi,mivel relativ száraz tömegre kell számolni a 2 ill 1,5 gr.ot

Ha baromi pontos akarsz lenni akkor mérsz egy testzsirszázalékot,és ott kiderül,hogy nagyjából mennyi feherje kell neked.



Ezen felül maradtak a szenhidrátok.Ezekből is főleg teljesértekűeket egyél.

Összefoglalva:Calóriadeficit a feherje megtartásával

2021. febr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!