Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Guggolhatok úgy, hogy gerincfe...

Guggolhatok úgy, hogy gerincferdulesem van?

Figyelt kérdés
Évek óta S alakú a gerincem. Ha guggolok nagyon megfajdul egyik oldalt a hátam, és amikor megyek lefelé guggolasban egyáltalán nem egyenes a hátam hanem inkább púpos ..

2021. márc. 3. 08:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egy gyógytornásszal kellene megbeszélni. Mindenesetre, ha fájdalmat érzel a gyakorlat közben, az nem jó jel.
2021. márc. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Ilyen fajta problémával érdemesebb ortopédorvoshoz fordulni. Ők tudnak téged jobban felvilágosítani.

Viszont ők azt fogják tanácsolni felejtsd. Maximum a normál guggolás mehet. Nem szabad terhelni a gerincet ilyenkor, mert csak rontasz a saját állapotodon.

2021. márc. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Normál guggolast csinálok . De mindenképp szeretnék edzeni ! 😔 Nagyon lapos vagyok sajnos ! :(
2021. márc. 3. 09:10
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor inkább úgy kérdezem , milyen gyakorlatokat vegezhetek?
2021. márc. 3. 09:10
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Nyugodtan guggolj, csak ne ész nélkül.

Én is guggoltam gerincferdüléssel (annyi, hogy én F vagyok) de mégsem lett semmi bajom.

2021. márc. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mit értesz az alatt hogy ne ész nélkül? Hogyan lehet ész nélkül guggolni? 🤨 Bocsi 🤔
2021. márc. 3. 10:16
 7/13 anonim válasza:
35%
Gondolom itt az #5 arra gondolt, h súllyal guggolsz akkor ésszel csináld. Visszafogottan. Nem szabad túlzottan terhelni. De érdemesebb amúgy az úszást megpróbálni. Az sokat segít hátadon és ugyanúgy tudod stimulálni az izmokat, mint a kondi teremben
2021. márc. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#6 Én pl csináltam olyat, hogy jóval az optimális súlyértéknél nagyobb súlyokkal guggolgattam Hamar szét is csesztem az ízületeimet és annyira fájtak a lábaim, hogy képtelen voltam onnantól kezdve lábra edzeni


Szerencsére helyre jött azóta de nagyon oda kell figyelni.



(így értettem :)

2021. márc. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Guggolj, de inkább sok ismétléssel, minimális súllyal.

Meg alapból orvost és gyógytornásztnkéne megkérdezni

2021. márc. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat! :) Aranyosak vagytok hogy próbáltok nekem segíteni, semmi rosszindulat nélkül! :)
2021. márc. 3. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!