Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy szoktatok bemelegíteni...

Hogy szoktatok bemelegíteni súalyzós edzés előtt?

Figyelt kérdés
Hogy kell/hogy szoktátok?

2021. márc. 6. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Hát én labedzes előtt, ugralok egy helyben, mivel nincs ugralo kotelem es nincs kedvem venni 😅

+Nyujtas


Mell vall előtt karkorzes vallkorzes fekvotamaszok

+Nyujtas


Hatnal karkorzes torzskorzes ( nem tudom hogy hivjak) +nyújtás


Tudom nem a legjobb, de 10 percig minimum csinálom utánna még kis sullyal megyek egy fo gyakorlatot (pl. Lehuzas)

2021. márc. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Bemelegítésnél NEM nyújtunk. Gyakorlatok alatt és között is csak dinamikus aktív nyújtás a megengedett.

Egy egyszerű gimnasztikai átmozgatás a használni kívánt izmokra, izületekre elég bemelegítés gyanánt, majd jöhet a plusz súly nélküli bemelegítő széria magasabb ismétlésszámmal.

2021. márc. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
2# erről sokáig lehetne beszélni, hogy mikor nyújtunk vagy sem. Nekem bejön a nyújtás sosem volt belőle semmi bajom, sok sportolot látok nyújtani és edzők is javasolták.
2021. márc. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Én nyújtok előtte, még ha csak 10mp-t is. Van hogy még megvan az előző edzésből az izomláz vagy valami oka van. Ugrálni szoktam én is vagy bringázni. Ha fél óra a bemelegítés, akkor nyújtok kicsit. Van hogy egy órát melegítek. Van hogy egyáltalán nem. Nekem ez a véleményem, lehet, hogy más nem ért egyet vele, de hát nem is azért edzek így..
2021. márc. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nem vita kérdése. A passzív statikus nyújtás nem javallott terhelés előtt, főleg nem hidegen. Egyszerűen sérülés veszélyes, illetve teljesítmény csökkentést okoz. Az aktív dinamikus már sokkal előnyösebb. Ez nem vita tárgya. A jóga is az elején kitartás nélkül, dinamikusabb ászanákkal nyit, mielőtt beleengednék magukat a komolyabb pózokba. Képzeljük el ha a sprinterek nekiállnának nyújtani verseny előtt...
2021. márc. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
En szoktam. Tenyleg nem vita targya. Pl ha feszul a bicom edzes elott nyujtom. De ezt majd meg vitatom az edzommel ha eszembejut. :D Amugy meg nem serulesveszelyes szerintem..
2021. márc. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ugrálok meg ilyesmik,hanem bemelegítő sorozatokat csinálok.Ahol emelem fokozatosan a súlyt egészen a munkasorozat 70%ig.

Ugy vettem észre,hogy nekem ez a legjobb.

Ugyanaz a mozgás,ugyanaz az izom-,izületmunka,koncentráció felkészít a nagyobb terhelésekre.

2021. márc. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!