Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan Kell jol, Alaposan...

Hogyan Kell jol, Alaposan bemelegiteni foleg Vallakra?

Figyelt kérdés

Egy ideje Mar elkezdtem rendszeresen edzeni (Street workout) es a legutobbi edzesen Nagyon meghuztam a vallamat szerintetek mennyi ideig Kellene bemelegitenem illetve Milyen gyakotlatokkal?

(foleg olyan iron aki Mar regebb Ota edz)



#Street Workout #edzés bemelegités
2019. aug. 29. 08:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én januárban húztam meg, sok kihagyás és rehab után július végén vettem észre, hogy már nem figyelek a nyomógyakorlatoknál arra, hogy hogyan terheljem a vállam. Bő fél év alatt jött rendbe.

Bemelegítést én karkörzésekkel kezdem, utána pl. fekvenyomásnál nem úgy megyek fel a súllyal hogy 20-60-80-100 és munkasorozatok, hanem 20-30-40 kg magas ismétlés (20-25), 60-80kg 15 ismétlés, és utána jöhetnek a munka sorozatok. A saját testsúlyos edzéssel az a baj, ott nem tudod felvezetni a súlyt, egyből ugyan azzal a terheléssel kezdesz, amivel a munkasorozatokat csinálod. Érdemes lehet beszerezni kézi súlyzót mivel legalább 2-3 sor magas ismétléses vállból nyomást csinálsz bemelegítés gyanánt (mondjuk 10-12kg-al).

Ami még hatásos lehet, hülyén hangzik de mielőtt kimész edzeni forró vizes zuhany, az ízületeket fél-egy percig nyomhatod közvetlenül vízsugárral. Nálam nagyon sokat számít, főleg ha kint hűvösebb van.

2019. aug. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kossz a valaszt amugy gondolkodtam azon is hogy nem csak a street workout ot nyomok hanem Melle csinalom az alapgyakorlatokat sullyal teremben ugy jobban megedzodne a combo is mint salyat testsulyos gugolasnal. a forro zuhany tenyleg fur an hangzik de lehet hogy mukodne :) :)
2019. aug. 29. 20:22
 3/4 A kérdező kommentje:
*saját Nagyon el irtam xd :)
2019. szept. 1. 02:14
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Régebb óta streetezek, vállammal sose volt baj. A lényeg, hogy ne egyből ugorj neki a nehéz gyakorlatoknak hanem fokozatosan építsd fel. Pl ha én kézállásos fekvőt akarok csinálni akkor előtte sima fekvőket és tolódzkodást nyomok.

Az igazság az hogy rá kell jönnöd neked mennyi melegítés szükséges de legalább negyed órát fordíts rá.

2019. szept. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!