Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van olyan táblázat amiben...

Van olyan táblázat amiben megtalálom, hogy 100g növényi fehérje (pl tökmag, szezámmag rizs, stb) hány gramm hús fehérjének felel meg?

Figyelt kérdés

2021. márc. 17. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem lehet így nézni.
2021. márc. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%

[link]


Az értékek fent vannak, a többi a te dolgod.

2021. márc. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

100 g fehérje az 100 g fehérje mindegy miből van.

Amire figyeljél hogy teljes értékű fehérje legyen vagy olyan arányba keverd hogy kiegészítsék egymást.

2021. márc. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az összes makrót nézd, mert a magok, csonthéjasok pont azok, amikkel nagyon könnyű túllőni a megfelelő mennyiségű zsiradékon.
2021. márc. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%

De nem zsírt kérdezte hanem a fehérjét. Ennyire baromi nehéz a szövegértés?

Arról ne beszélve, hogy a rizs is ott van. Ami ugye köztudottan sok zsiradékot tartalmaz.

2021. márc. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

#5 Rizsben sok zsiradék van? Jó tudni. :D


Amúgy meg ott a táblázat, amit linkeltem, elég részletes és pontos is. Aki meg lusta magától összehasonlítani 2 adatot, az így járt.

2021. márc. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

#6

[link]

2021. márc. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A szövegértés megy, csak arra próbáltam inteni, hogy a bizonyos táplálékok között nem csak ez az eltérés.



Tessék, itt van de mint mondtam, légy óvatos, mert nem ad teljes képet. Egy kalória számoló appel jobban járnál, ezt meg max viszed megaddal vásárolni.


[link]

[link]

2021. márc. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sajnos nem kaptam választ.

A növényi fehérje nem teljes értékű. Meg szokták adni, hogy hány %-ot "ér" a húsban lévő fehérjéhez képest. Közben megvan hogy melyik kiszanált könyvben olvastam ilyesmit.

Dr. Bíró György: Az éhezéstől az elhízásig

1987-es szóval ebben nem lesz se szezámmag se tökmag.

2021. márc. 18. 00:54
 10/13 anonim ***** válasza:
37%
A vegetáriánusok és a vegánok szerint pedig egyenértekű. Nem az eredetét kell nézni, hanem azt, hogy az adott élelmiszer mennyi fehérjét tartalmaz. A fehérje, az fehréje, teljesen mindegy, hogy növényi vagy állati eredetű. A beépülésének a tempója más. A növényi lassabban szívódik fel.
2021. márc. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!