Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha hobbi szinten testépítkezek...

Ha hobbi szinten testépítkezek, nem célom az, hogy nagy izomtömegem legyen, csak hogy kis izmokat szedjek fel, érek vele valamit?

Figyelt kérdés

Naturálban, étrendre nem nagyon fogok figyelni de ügyelek arra, hogy egy héten többször egyek ebédre csirkemellet, rizset, stb

Csak plusz izmok a célok amiket könnyű is fenntartani. Ha elérem azt az alakot ameddig szeretnék fejlődni, akkor hogy álljak meg vele? Maradjak a napi fehérjemennyiségnél?


2021. ápr. 18. 10:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem így működik, hogy "jajj ne legyek ennél izmosabb, hogy álljak meg". Ha nem figyelsz az étrendre és NÉHA eszel húst ebédre, akkor felszedsz 1-2kg izmot és meg is álltál.


Milyen alak a cél? Mutass egy képet.

2021. ápr. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
Nyugi azt se konnyu elerni 😀 Foleg ha nem figyelsz a kajara meg nem edzel heti 4-5* evekig. Nem kell tartani tole h tul izmos leszel.
2021. ápr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Nyugi rendes kajálás nélkül én nem izgulnék azon, hogy túl nagy izomtömeget építenék fel...
2021. ápr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

[link]

Valami ilyesmi alakot szeretnék. Izmot építenék és tömegelnék okosba és olcsón.

2021. ápr. 18. 10:44
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék tömegelés nélkül edzeni, mivel elvileg akkor asszimetrikus lesz a testem. Nekem csúnya is amikor csak izom van a testen, kicsi zsír is legyen rajta. A hasizmoknak nem kell nagyon làtszódnia elég ha csak kicsit látszik. De ne legyek kövér, inkább izmosabb testű. Szélesebb vállak, hátizmaim szinte nincsenek is..
2021. ápr. 18. 10:47
 6/23 anonim ***** válasza:
88%
Na meg egy troll. Nyugi par honap es mehettek vissza a suliba
2021. ápr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen. A csávó, akit belinkeltél, az pont úgy néz ki, mint aki nem akar nagy izomtömeget felépítenibés annyira nem figyel oda a kajára, csak hetente párszor azért eszik csirkét és tojást,amúgy meg gyúr, mint az állat.


Trollkodsz? Ha nem, akkor tudd, hogy a testépítés nem ilyen egyszerű. Van mögötte egy olyan matematika és biológia, amit értni kell ahhoz, hogy fejlődj. Ha nem érsz el egy bizonyos kalóriaszintet, fehérje szintet és szénhidrát szintet (egyénre szabott, hogy ez mennyi), akkor nem fogsz nőni, egy kicsit se. A kezdők testére jellemző, hogy amikor elkezdenek edzeni az izomzatuk hirtelen változtat az addigi tónusain, méretein, anyagcseréjén, hiszen nincs hozzászokva a súlyzós erősítésekhez, ezért zöldfülűként az első egy évben tök nagy fejlődést lehet elérni. Ez is attól függ persze, hogy fokozatosan terheled-e az izmokat, hagyod-e őket regenerálódni, szabályosak-e a gyakorlatok, jól meg vannak választva a súlyok, figyelsz-e a makrotápanyagra.


Pusztán edzegetéssel és heti pár fehérjedús ételtől nem fogsz úgy kinézni, mint a linkelt fickó. Erősödni biztos fogsz, ha súlyzós edzést folytatsz, de ennyi. Az elsődleges az étrend lenne. Ha az nem tudatos, akkor nagy izmosodásra azért ne számíts hosszútávon.

2021. ápr. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Amit küldtem a linket, azt az alakot naturálban el lehet érni? És kb mennyibe kerül az étel haviba fenntartani az alakot?
2021. ápr. 18. 11:13
 9/23 anonim ***** válasza:
77%

Honnér tudjuk, te troll? :D

Ez mindentől függ. Hány kiló vagy most? Mennyi a testzsír százalékod? Milyen gyorsan és milyen ütemben fejlődsz? Milyen az edzésterved? Mi az elsődleges fehérje forrásod? Mi az elsődleges szénhidrát forrásod?


Neked én annyit tanácsolnék, hogy melegíts be, vedd fel az edzős cuccod, aztán hetente párszor menj le egy street workout pályára és húzódzkodj-tolódzkodj egy kicsit (persze csak ha bírsz), mellette pedig egyed a csirkét tojással, és élvezd az életet. A tudatos testépítés nem neked való.

2021. ápr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Hogy ha elkezdek ezdeni komolyan és abbahagyom, akkor meddig bontódnak le az izmaim? Pontosan ugyanolyanra amilyen alakról kezdtem vagy marad esetleg belőle egy kicsi?
2021. ápr. 18. 11:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!