Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Barátok, ismerősök,családtagok...

Barátok, ismerősök,családtagok, már ki vannak akadva,hogy napi 300g csirkét 100g sertés darálthúst(max7%zsír) , és 3db tojást eszem?

Figyelt kérdés

Azt mondják, ez nem változatos és nagyon könnyen megfogok betegedni.

Illetve mellé még megy kb 300g rizs(ez edzéstől is függ)

Féléve eszem ezt, és már kb nem kívánok mást... ízesítem különféle szószokkal,csíli stb.

17éves vagyok, 170cm és 82kg. 100kg-ról indultam.. :) lehet irigyek a sikeremre,és próbálnak a rosszirányba terelni?

Ki,hogy oldja meg ezt?


2021. máj. 9. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Én úgy oldom meg, hogy nem eszem ilyen barom egyoldalú modon, úgyhogy nincsenek kiakadva rám a barátok, ismerősök, családtagok.

Hol olvastad, hogy ha izmot szeretnél építeni, akkor így kell kajálni? Melyik YouTube videóban hallottad, hogy minden nap ugyanazt kell zabálni a sikerhez? Melyik önjelölt Mr. Olympia mondta, hogy ez egy jó étrend, pláne hobbi sportolóként, 17 évesen?


"Lehet irigyek a sikeremre, és próbálnak rossz irányba terelni"? Ezen mondatod alapján trollnak tűnsz. Ha nem, akkor szerintem fogadj szót anyucinak, és ne edd minden nap ugyanazt (pláne ennyi húst, pláne sertést), mert szépen-lassan meg fognak jelenni a hiánybetegségek, aztán megjelennek az intoleranciák, aztán a húsallergiák és az ehhez társuló keresztallergiák. Ilyen fiatalon ezzel elszúrni az életedet nem lesz vidám!


17 éves vagy! Kezdd el bepakolni az étrendedbe a gyümölcsöket, a zöldségeket, a gabonákat, az álgabonákat, az olajos magvakat, a halakat, és még sorolhatnám!

De nyugodtan folytathatod ezt is, a te döntésed! Kíváncsi vagyok hány évig tartható ez egészségügyi probléma nélkül.

2021. máj. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szinte biztos, hogy nem a “sikeredre” irigyek. Szimplán nem tudnak azonosulni ezzel az életmóddal. Én személy szerint nem pártolom a nagymennyiségű húsfogyasztást, a tojás (és tejsavó fehérje) sokkal jobb fehérjeforrás. Ezeket a befásult szokásokat, hogy csirke-rizs, ideje elengedni. A rizs közel áll a kristálycukorhoz, a csirkehús meg már nem a régi. Ha mindenképp ragaszkodsz a húshoz, akkor egyél halat, azt könnyebben emészted.

A kérdésre visszatérve, magyarázd el nemik, hogy ez fontos számodra, bizonyára meg fogják érteni. Ők csak aggódnak érted, ezért ne haragudj rájuk.

2021. máj. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem sima rizs, basmati, alacson a GI értéke
2021. máj. 9. 20:23
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor azt a részét tekintsd tárgytalannak. A többit pedig fontold meg.:-)
2021. máj. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg teljesen rendben van a kajád. Ettől fogsz megbetegedni? :D


Annyiban igaz, hogy ez makró szinten van rendben, de érdemes a mikrotápanyagokra és a rostbevitelre is figyelni, enni elég zöldséget, gyümölcsöt változatosan, szezonálisan.

2021. máj. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az érdemi válaszhoz tudni kéne, hogy mit eszel ezeken kívül.
2021. máj. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Zoldsegeket.(paradicsom,uborka,savanyusag cukormentes)

Folyadek viz,illetve izesitem bcaa-val.

Asvanyianyag komplex megy, multi es c,d vitamin pluszban.

Rizst is tobbfelekepp szoktam elkesziteni, valamikor kicsit lecsosan,alaplevel.

Hushoz is van rengeteg fuszer,az sima serpenyos az a leggyorsabb.

Daralthus igazabol az egyik adag rizsemmel van osszekeverve az is egy kis plusz iz.

2021. máj. 9. 21:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Cronometerben vidd be ezeket és nézd meg, hogy milyen tápanyagok hiányoznak.
2021. máj. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kit izgat h ki akad ki. Ha ez csuszik.. ok nem testepitenek gondolom.. nyilvan nem ertik meg ahogy azt se h hoba fagyva barmi van eveken at te akkor is mesz gyurni. Ram is furan neznek mikor hidegen dobozbol barhol nekiallok enni. Bar en eszek halat meg marhat is. Chnak meg bulgurt, zabot, tesztat, edesburit stb..
2021. máj. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, irigyek.
2021. máj. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!