Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha elértem a maxomat amivel...

Ha elértem a maxomat amivel tudok fekve nyomni gugolni stb nagy súlyok és nekem naturálba többel már úgy érzem nem menne akkor már nagyon nem is fejlődök tovább izom növekedésbe és erőbe?

Figyelt kérdés

Csak mondok egy drasztikus példát hogy mire gondolok.

Valaki 500 kilóval gugol de nekem 400nál megállt a tudomány és tudom hogy nekem az 500 az soha a büdös életbe nem menne akkor nekem ennyi?

Úgy értem feszegetem a határaimat de ennyi.

Akkor már csak szinten tartás van?


2021. máj. 18. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem ilyen egyszerű. Összefügg az izomnövekedés az erősödéssel, de nem egy az egyben. Most pl, 20 kiloval gyengébb vagyok fekvenyomasban, mint 2 évvel ezelőtt, mégis jobb a mellizmom,több izom van rajta.
2021. máj. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az izom növekedése nem pusztán azon áll vagy bukik, hogy tudsz-e 500 kilóval guggolni, vagy maradsz 400-nál.

Ebben az elméletedben mit jelent a 400 kilós guggolás? Egy ismétléses max a 400 kiló, vagy 400 kilóval történő szériázás? Csak mert nem mindegy!

Ha valaki szériázik X kilóval, és arra az X kilóra már egy 2 kilós tárcsát sem tudna rádobni, mert elérte a plafont, és fennáll a sérülés veszélye, akkor három út áll az egyén előtt. Vagy elkezd csökkenti valamennyire a súlyt és elkezd magasabb ismétlésszámmal dolgozni, vagy emeli a súlyt és az egy ismétléses maxokra törekszik az adott gyakorlatnál, vagy egy-két hónapra teljesen jegeli azadott gyakorlatot, és mondjuk 3-4 hónap után "veszi elő" újra. Ha a 400 kiló számodra a plafon, emelni nem tudsz, nincs meg a kellő durranás, akkor akaszd szögre egy kicsit a guggolást, és térj vissza rá három hónap múlva. Biztos lehetsz benne, hogy a 350 sem fog menni, és újra meg lesz a kívánt hipertrófia.

2021. máj. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Persze amit imént írtam, az szigorúan elmélet. Ekkora súlyokkal erőemelő bajnokok képesek guggolni. Ez egy átlag naturál testépítőnél kicsit alacsonyabban fog tetőzni :D
2021. máj. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, erő tekintetében adott testsúly mellett van egy természetes határ, de szteroiddal is előbb-utóbb el fogsz akadni, csak magasabban lesz a plafonod, mint natúrban.


Írjál konkrét számokat (testsúllyal együtt), akkor könnyebben meg lehet becsülni, hogy lenne-e esélyed továbblépni.

2021. máj. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Érdekes elmélet ez a határ.Van,aki azt állítja,hogy soha nem éred el.Edzhetsz 20 évig is.Ez a határ elméleti csupán.Minimális javulást végtelenségig elérhető.Akar legyen az valami arányjavulás,szárazsag,erő,szimetria stb.Az más kérdés,hogy előbb hagyod abba,mert megunod,hogy rengeteg munka mellett már alig van valami eredmény,vagy öregen meghalsz közben.Így valójában mégis lesz egy határ.

Az biztos viszont,(a példádnál maradva)hogy az elméleti 400,vagy 500 kiló után ne várj nagy csodákat.A fejlődés nagyon lassú lesz.Lehet sokan ezt nevezik majd szintentartásnak.

2021. máj. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!