Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szalámi mint fehérjeforrás?

Szalámi mint fehérjeforrás?

Figyelt kérdés
Tudom elvetemültnek hangzik ,de szeretem a szalámit nagyon. Nagyon problémás ha tömegelés alatt eszem? Persze nem a legegészségesebb termék , de csak van benne egy jó 19 gramm fehérje/100g .
2021. máj. 19. 02:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem baj,csak tardsd szem előtt a többi összetevőt is.Ne a szalámi képezze az alapétrendedet.
2021. máj. 19. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ mennyit eszel belőle, nagyon sok a zsír benne.
2021. máj. 19. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
jobb int a semmi, de nem sokkal.
2021. máj. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Hiába írják rá, hogy van benne 19 gramm fehérje. Az a fehérje olyan nyesedékekből, összedarált belsőségekből és pépesített kötőszövetekből származik, ami közel sem fog úgy hasznosulni, mintha megennél egy szelet színhúst.

Ráadásul tényleg tele van telített zsírral, ami egészségtelen és fejlődésgátló, de még a zsír a legkevesebb, az egy átlag karajban is rengeteg van. Ami parább, az a tartósítószerek, az aromák, a rengeteg olaj, az adalékanyagok, a sok E betű adott esetben. Nyilván sok bajod nem lesz, ha szökőévente megeszel egy szalámis kenyeret, de én havi egynél többször nem fogyasztanám. Nulla értékelhető tápanyag van benne, ami az izomegyensúlynak jól jöhet, ráadásul káros is. Egy nagyüzemi hulladék. Nyilván van különbség az alsó polcos és a prémium felvágottak között, de alapvetően mindkettővel nagyon nagy gáz van.

De tény, hogy tényleg rohadt finom. Én is rengeteget kajáltam gimis koromban. Ma már viszont, amióta tisztában vagyok velehogy mekkora eg, szutyok, azóta le nem menne a torkomon.

2021. máj. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%
Miért szerinted a hús amit boltban veszel egészséges? 😂
2021. máj. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Ezerszer "egészségesebb" egy átlag hentestől vásárolt szárnyas hús, mint egy nagyüzemi, gyárak maradékaiból összeragasztott nyesedékpogácsa, amit utána kiszaggatnak felvágottnak, telenyomják mesterséges szutykokkal és jó pénzért piacra dobják.

De abból a szempontból igazad van, hogy a mai világ vízezett, térfogatnövelőzött húsai már nem olyan ártalmatlanok, mint 20 évvel ezelőtt, amikor maximum a zsírtartalmával lehetett gond.

2021. máj. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha szója, laktóz és gluténmentes akkor jó
2021. máj. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%
Tudom hogy a szalámit szereted...Akkor inkább már csirkemell sonka! Én azt szoktam ha felvágott szerűt eszek.
2021. máj. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor már legalább baromfiszalámi legyen... A marha és a sertés tele van telített zsiradékokkal, és maga a húsuk is sokkal károsabb az egészségre.


A baromfi esetében a telített zsírok aránya akacsonyabb a károsnak számító mennyiségnél, ellenben jótékony, telítetlen zsírokból gazdagabbak. A húsuk jó minőségű, jól hasznosuló.


Én annak idején rossz anyagi körülmények miatt egy fél rúd párizsival és négy doboz kefírrel tömegeltem naponta, abban a hitben hogy az milyen jó lesz, mert tele van fehérjével ha minde igaz...


Aztán meg tartós beteg lettem miattuk egy éven keresztül.

2021. máj. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kecskehust egyel. Az meghozza az etvagyad. Xd
2021. máj. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!