Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Igaz, hogy heti 5 nap Push-pul...

Igaz, hogy heti 5 nap Push-pull-leg edzéssel, beéget az izmaimat?

Figyelt kérdés

Most 2 hónapja edzek és push pull, leg bontásban dolgozom.

Ma lejött egy 45 éves pali és "segített" fekvenyomásnál.

Majd ez után mondtam neki, hogy heti 5x edzek 2 órát és azt mondta, hogy ez rengeteg egy kezdőnek és be fogom égetni az izmaimat, valamint ha nem váltok heti 3-ra nem fogok súlyt(vékony vagyok-68kg)és izmot felszedni, mert túl sokat edzek...

Van ebben realítás?

Tudtok tippet adni?


2021. jún. 10. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
45 éves pali edzés után másba is ''besegített''?
2021. jún. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A 45 éves palinak igaza van. Kezdőnek valóban nem való ez a push pull leg.. Meg a 2 óra edzés is sok. Optimális esetben -tehát ha rendesen edzel és nem 10 perceket pihensz, beszélgetsz 2 sorozat közt- akkor 1 óra, vagy nagyon max másfél óra lenne egy edzés.


Amúgy kezdő edzéstervnek az ICF 2.0 edzéstervet ajánlanám

2021. jún. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én olyanról nem hallottam még hogy izom beégés ez csak valami bro science de abban igaza van hogy túl sokat edzel,ennyi tényleg nem kell mert kezdőként kevesebbtől is ugyanúgy fogsz fejlődni ez inkább csak többlet mennyiség.Az a baj hogy két órát edzel,erre rájön hogy heti 5 napot kezdőként ez tényleg sok.

Én kb 9 hónap edzés után kezdtem PPL edzéstervet követni és akkor én is 2 óráig csináltam de az azért volt mert szettek között 5 percet telefonoztam.Most jobban figyelek a pihenőidőre és ugyanazt az edzést letolom egy óra alatt.

Teljes testes edzés jobb mert több ideig tart regenerálódni kezdőknek,ennél jobban eloszlik a terhelés ezért könnyebben regenerálódsz.Izolációnak sincs sok értelme,ergó nem tudsz mire izolálni mert nincs meg az alap tömeged.Elsőnek az alap gyakorlatokkal építs fel egy jó alapot és utána legyen nagyobb volumen és izoláció.

2021. jún. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bizony besülsz mint a xar
2021. jún. 11. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha egy heti három alkalommal, kezdő edzéstervet csinálok, az optimális lenne.
2021. jún. 11. 18:22
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Hulyeseg. Enis 5x edzek elejetol kezdve es nem akadtam el soha. De gondolom ez is emberenkent valtozik.
2021. jún. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!