Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásítás vagy tömegelés?

Szálkásítás vagy tömegelés?

Figyelt kérdés

108kg, 185cm vagyok. Lehet egyértelmű a válasz, de számomra nem. Körülbelül semennyi izom nincs rajtam (tudom, van, hisz nem tudnék mozogni), ezért szívem szerint izmot pakolnék magamra, egyrészt, hogy helyreálljon az erőm, formába kerüljenek az izmaim, és a "nagyobb izomtömeg több kalóriát éget" elv alapján később még könnyebben menjen a kalóriaégetés. A szálkásítás meg azért jön szóba, mert a mostani testzsírszázalékom valahol 35-38% környékén jár a képek alapján.

Jelenleg heti kettő súlyzós, kettő aerob (perpill 30p, később 45, majd 60, ahogy nő az állóképességem) edzést tartok, étkezésben főként húsokat, rizst, zöldségeket eszek. Mi lenne számomra megfelelő?

Nem átmeneti változást szeretnék, hanem életmódváltáson dolgozok, viszont a "több izom" vagy "kevesebb zsír" között vacilálok.



2021. jún. 13. 09:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Ha segít, mezomorf vagyok.
2021. jún. 13. 09:28
 2/4 anonim ***** válasza:
Hat en elobb inkabb lepucolnam a nagy reszet. Kozbe ugyis edzel, ha kezdo vagy igy is izmosodsz. Viszont az edzes resze nem vmi sok
2021. jún. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Heti 0 edzésről indultam, jelenleg heti négynél vagyok. Mint mondtam, nőni fog a tartam, intenzitás :)
2021. jún. 13. 09:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Eleinte kalóriadeficitbe is tudsz egy kis izmot építeni, szóval arra mennék rá. Pucolj le egy jópár kg-ot magadról és kezdd el a komolyabb izomépítést, de ha ilyen hízékony vagy akkor tisztán tömegelj nagyon pontos mértékekkel. Nem lesz egyszerű feladat, de megéri. Bármilyen kérdésed van keress privátban nyugodtan.
2021. jún. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!