Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha a súlyzós edzés erősíti a...

Ha a súlyzós edzés erősíti a szívet és csökkenti a szívroham kockázatát, akkor miért mondják azt, hogy magas vérnyomással nem szabad erőemelni?

Figyelt kérdés
2021. júl. 17. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hosszútávon erősíti a szívet.

Hogy miért nem szabad.


[link]


Igen ez egy extrém példa de ha neki magas vérnyomása lett volna akkor nem csak az orra vérzett volna hanem jó esély agyvérzést kap.

2021. júl. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, de ez Strongman.

Itt eszméletlen túlsúllyal rendelkező versenyzők, egy gyógyszertárral a testükben mozgatnak meg olyan súlyokat, aminek a fele is csak cél számomra.

Viszont én a kérdésben naturál erőemelésre gondoltam.

2021. júl. 17. 16:05
 3/6 anonim ***** válasza:
9%
Azt csinálsz amit akarsz szerintem
2021. júl. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ez egy sima deadlift volt.

powerlifterek se nádszál karcsú legénykék.

én meg nem vagyok gondolat olvasó.


a lényegen nem változtat, az emelés közben az egekbe ugrik a vérnyomásod mert az egész tested megfeszül.

2021. júl. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Én régen gyúrtam...Szerintem nem jó a szívnek annyira. Gondolj bele, testépítésnél nagy súlyokat emelsz/nyomsz ki, folyamatos a feszültség általában amíg súly alatt vagy. Terheli a keringést nagyon is. De ez szerintem más fajta terhelés, mint mondjuk futásnál, a súlyemelgetés nem növeli jelentősen az állóképességed. Szívproblémákkal, magas vérnyomással nem ajánlott nagy súlyokat emelni. Meg ha egészséges vagy akkor is érdemes vigyázni. Nálam is volt orrvérzés felhúzásnál mikor edzettem.

A másik meg, hogy ha nagyon betömegelsz az se olyan jó a szívnek. Az izom is megterheli ugyanúgy a szíved, keringésed, mint a zsírtömeg. Ezért nem árt gyúrás mellé kardió. Nem elég hogy nagy vagy, de kell erős szív meg érrendszer is.

2021. júl. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy erősíti a szívet? A súlyzós edzés nem váltja ki a kardiót, hiába megy fel a pulzusod a szettek végére. Ez kb olyan, mint ha azt várnád, hogy nő totálod a futástól mert a lábadat használod hozzá.
2021. júl. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!