Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sokan miért lassan csinálják...

Sokan miért lassan csinálják a guggolást, a fekvenyomást és a felhúzást?

Figyelt kérdés

2021. júl. 30. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert nehéz súlyt nem lehet rángatni :D Vagy te csak úgy kirobbantasz 120kg fekvenyomást ? xd
2021. júl. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem akarnak lesérülni.
2021. júl. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
12%

Sztem az első kettőnek nincs igaza. Amennyiben megvannak a technikai alapok abban az esetben az alapgyakorlatokat maximális odafigyelés mellet érdemes a lehető leggyorsabban végezni.

Persze nagyobb súlyoknál már egyre lassul és a robbanékonyság is emberfüggő, de míg nálam 150 kilóval meg kell szenvedni, 135-40 már elég gyorsnak tűnik kívülről

2021. júl. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3as


Ez függ a súlytól is. Ha mondjuk fekvenyomásnál egy olyan súlyt használsz, amivel gond nélkül megy 10 ismétlés akkor lehet viszonylag gyorsan, de mondjuk egy 4 ismétlés maxnál nem feltétlen érdemes, meg nem is valószínű, hogy robbanékonyan kimenne. De viszont van aki nagyon félti az izületeit, vagy valamilyen oknál fogva nem edzet hatalmas súlyokkal (Mondjuk mert vállfájós) akkor előfordulhat, hogy lassan csinálja az ismétléseket, mert az is nehezíthet a gyakorlaton, ha nem pattintgatja a súlyt, hanem mondjuk 2 másodperc leengedés, 1 mpig megtartja lent aztán 2 másodperc alatt kinyomja. Most ez egy példa. Mondjuk én a bemelegítést szoktam gyorsan, a rendes munkasorozatot azt úgy szoktam, hogy kb 1 másodperc a felnyomás és leengedés külön. De emberfüggő. Én talán nem is bírnám gyorsabban.

2021. aug. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!