Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mekkora izomtömeggel kell...

Mekkora izomtömeggel kell rendelkezzen egy férfinak , vagy mitő függ, hogy gond nélkül feltudjon emelni egy 50-ot ?

Figyelt kérdés

Függ attól , hogy egy férfi hány kiló vagy kizárólag az erőnléten múlik ?


Jó lenne ha olyanok írnának akiknek van ezen a téren tapasztalata :).


Hogy ha példát kell írni , miért pont 50 kg akkor mondjuk mi kell ahhoz, hogy feltudjon emelni és cipelni egy darabig egy 50 Kg-os nőt mondjuk.



2021. aug. 13. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Semennyi. Ennyit kb mindenki tud vinni legalább pár percig, ha nem egy 40 kilós csontváz az illető.
2021. aug. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

Teso👊👊

93kilo vagyok es izmos.

Haverom aki 80kilo felveszem az olembe (nem buzuláskeppen csak mert egy ember maskepp oszlik el mint rúdon két 20kilos suly ami40kg+a rud 10kg. Az maskepp oszlik el.) Es siman viszem !


Mit??? 50kilo MIT? Rudon sulyt vagy tapos zsakot vagy ember? Mert maskepp oszlik el.

De 50kilo az nem sok.👊

2021. aug. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 $$$$$ ***** válasza:
Hat most ezt igy nem tudom pontosan megmodnani. De egyebkent ahoz nem kell tul nagy izomtömeggel rendelkezni. Sokan edzes nelkul is felemelnek több mint 50 kg-t. Ha most nem megy de elkezdel edzeni az hamar meglesz. (Nyilvan nem egy-ket nap mert ez a hosszu tavok sportja. Es ha neked alapbol nem megy akkor az atlagnal gyengebb vagy tehat több munkat kell heletenned. De akkor is par honap es megvan ha tenyleg csak felemelni akarsz 50 kg-t.)
2021. aug. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Inkább erőnléttől függ de ez rengeteg tényezőtől függ,nincs matematikai képlet amivel ki lehet számolni.Meg amúgy is mi az hogy cipelni?Feldobod a válladra és úgy viszed?Két kezzel magadhoz öleled?Vízszintesen feküdve tartod a két karoddal?Nem mindegy hogy csinálod
2021. aug. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Gyakorlás" is elég valószínűleg ennyihez.


Mármint, ha nem megy, de eddig nem edzettél/nem végeztél hasonló jellegű fizikai munkát, akkor valószínűleg csak annyi a gond, hogy a "mozgáskoordinációs" rész nem megy, de azt pár hét alatt az izomtömeg közel változatlansága mellett is lehet fejleszteni.

2021. aug. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Emberek tippeket ne írjatok , lány vagyok, azt hittem látszik.
2021. aug. 14. 13:48
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen , azt is kikartam írni , hogy tudom, hogy nem mindegy milyen pózban tart valaki , valakit..


Akkor mondjuk..olyan tartások érdekelnének , mint ahogy írtam, hogy a vállára kap valakit , vagy ez a karban tartás ölben vivös (térdhajlatnál combnál és a hát felső részénél fognak)-

Vagy ha a nyakába vesz a illető..

2021. aug. 14. 13:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ha magamból indulok ki, amikor edzetlen voltam és 82kg 190cm felett, akkor egy 70kgs embert simán az ölembe vettem, viszont vállra már sokkal nehezebb lett volna + nyakamba se próbáltam ültetni. De szerintem ha kicsit edzettebb egyénről van szó, akkor neki sima ez amit én produkáltam. A te súllyodat szerintem én is elbírtam volna még régen a nyakamba és vállamon is.
2021. aug. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!