Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kis izmokra valóban jobb a...

Kis izmokra valóban jobb a több ismétlés kisebb súllyal?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam hogy nagy izmokra (hát láb stb) jobb a nagy súly kevesebb ismétlés, még bicepszre meg tricepszre pl amik kis izmok jobb nagyobb ismétlészámmal dolgozni. Igaz ez? Ti hogy tapasztaltàtok?
2021. szept. 6. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Nem igaz. Izomrostok összetételének arányán is múlik.(vörös-fehér rostok aránya az adott izomban) De az is nagyon egyéni hogy kinek mennyi. Elméletileg valamennyire befolyásolja az edzés.
2021. szept. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én erőemelő vagyok, alapgyakorlatokat nagy súllyal végzem. De kis izmokra inkább csinálok kis súllyal sok ismétlést. Szerintem felesleges 5 ismétléseket evezni meg bicepszezni, ezek csak a túledzést hozzák el.
2021. szept. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem hozzászólókkal.

Saját tapasztalatom az, hogy kombinálni kell. Általában 12-15, de akár 20-as ismétlésszámmal edzem a kis izmokat (alapgyakorlatok után persze), de néha 12 alatti sorozatokat is csinálok.

Plusz egyénfüggő is, nem lehet ezt egyértelműen megmondani, szóval ki kell tapasztalni.

2021. szept. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!