Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen időközönként edzek?

Milyen időközönként edzek?

Figyelt kérdés

Ma voltam először edzőteremben edzeni és minden másnap edzenek

De a héten nem nagyon érnek rá szóval arra gondoltam hogy holnap is lemennék

Kérdés az, hogy ez mennyire gátolja a fejlődést?


2021. szept. 27. 23:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha az adott izomcsoportjaid és főleg az idegrendszered tud regenerálódni két edzés között, akkor nincs semmi gond. Te kezdőként amúgy sem hiszem, hogy annyira a végletekig ki tudod meríteni magad egy hát-bicepsz napon, úgyhogy szerintem másnap simán lemehetsz mellezni (most csak egy random példát mondtam).

Viszont légy észnél! A regeneráció ugyanolyan fontos, mint maga az edzés és a táplálkozás. Ha ez a három nem stimmel, akkor nem lesz számottevő a fejlődés. Továbbá a sérülések, túlterhelések, gyulladások elkerülése végett: bemelegítés, nyújtás, mobilizáció, hengerezés. Ezekre is fektess kellő hangsúlyt, különben előbb-utóbb pórul jársz. Fontos, hogy még most kezdőként megtanuld, hogy mi fontos és mi nem fontos egy sportoló életében, hogy később ne érjen se meglepetés, se csalódás.

2021. szept. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!