Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az egyik kar sokkal gyengébb?

Az egyik kar sokkal gyengébb?

Figyelt kérdés

Mit ajánlanátok akkor hogyha az egyik karom (bal) sokkal gyengébb mint a másik (jobb)? Egykezes kézi súlyzózás vagy inkább ahol párban kell használni, pl rúd.


Illetve milyen gyakorlatokat ajánlanátok?



2021. okt. 4. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A tricepsz vagy a bicepsz?

Egyébként én egykezest tudok ajánlani, próbálj a gyengébb karhoz igazodni, esetleg csinálhatsz rá külön plusz sorozatokat.

2021. okt. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bicepsz. A tricepsz is gyengébb, de az nem vészes egyáltalán.
2021. okt. 4. 19:25
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Ami eszembe jut, hogy egy súlyos baleset után lebénult a bal karom fél évre. A 44es bicepszemből 34es lett. Az izom sorvadás elkerülésére gyógytornáztam napi 3x és ingeráram kezelést kaptam napi 3x. Miután az idegek regenerálódtak és elmúlt a bénulás, utána fél évig csak a sérült karomra edzettem. Ezután kezdtem el úgy edzeni, hogy heti 1x szinkronban a két kart és heti 2x csak a sérültet. Másfél év alatt értem el azt, hogy szinkronban legyen a két felkar mérete és ereje.
2021. okt. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp egykezes súlyzóval és így igazodsz a gyengébbikhez, nekem is gyengébb volt a bal és így sikerült kiegyenlítenem. Látom még az elején vagy ilyenkor jobb gépes és egykezes súlyzós gyakorlatokat csinálni amig hozzá nem szoksz. Emelhetsz kézisúlyzót, úgy, hogy felfele magad felé fordítod. Leülsz egy 0adra ami kicsit hátrs van döltve és szabályosa test mellett lassan emeled fel. Kábel toronynál és felteheted azokat az egykezes fogantyúkat és azokat fejhez húzód. 1-2 hónap után betehetsz egy rudas gyakorlatot is és kiszedsz egy másik egykezest. Figyelj arra, hogy a vállaid hátra legyenek nyomva és ne testb{l emelj(ne himbálozz amikor emeled felfele) szerintem csam neked tűnik a nagy erőkülömbség, mert jobb kezes vagy de meglátod, hogy 1 hónap alatt ugyan olyan lesz. Sok sikert
2021. okt. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!