Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha csak kevesebb volumennel...

Ha csak kevesebb volumennel vagyok képes fejlődni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Heti 2 vagy 3 teljes testes edzésem van. Ez heti kb 10 sorozat minden izomra.

Eddig kb 15 sorozat ment hetente, de semmit nem fejlődtem. Nem tudtam sem ism. számban, se a súly növelésében fejlődni. Fáradt voltam, nem bírtam. Gondolom nem regenerálódtam?! Két hete lecsökkentettem a sorozatokat háromra/izomcsoport/edzés, és szépen elindult a profresszív fejlődés.

Csak most attol tartok, hogy a volumen lesz kevés.


2021. okt. 13. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Kezdjük az elején! Diétával mizu?
2021. okt. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést.

Ha nem fejlődtél több volumennel de most kevesebbel igen akkor mitől félsz?Örülj neki hogy most jobban megy!Amikor már ezzel kezd lassulni a fejlődés akkor próbálj többet csinálni vagy felosztást váltani.

2021. okt. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát csak hogy az izomnöveléshez szükséges a megfelelő mennyiségű volumen.
2021. okt. 13. 15:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz hogy a volumen egy fontos resze a dolognak.Csakhogy van nekünk itt egy intenzitás es egy gyakoriság(lefordíthatod pihenőidőként is) is,ami ugyanolyan fontos.

Szval ha az intenzitás nagy akkor a volument vissza kell venni,vagy a gyakoriság nagy(kevesebb pihenő az edzések között) akkor megintcsak intenzitást volument visszavenni

Ezek ősszhangja adja meg neked azt,hogy mi váltja ki a fejlődesed.

A 15 sorozat tehat azért nem megy,mert vagy tul intenzivek(nagy súlyok,nem jó gyakorlatok megválasztása,bukasig edzes minden edzesen) az edzeseid/vagymert tul koran került sor ugyanarra az izomra/nem pihentél eleget.Vagy mindkettő fennált.

Ha mondjuk ismet nekiallnál a heti 15/18 sorozatnak,de mostmár ügyelnél arra,hogy ne terheld túl magad(pldaul 15 sorozat guggolas sokkal nagyobb intenzitás,mint 15 sorozat labnyújtas) ismet beindulna a fejlődes.

2021. okt. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Folyt.

Természetesen a kajálast rendbenlévőnek tekintettem.

Szval a 3 napos teljes testedzessel akkor vannak gondok mikor mar eleg nagy terhelések vannak.Az alapelv ugye,hogy pont a többizületes gyakorlatok mennek.Ami szuper ugyan,de egy idő utan sok lesz.Nem tudsz 3 szor guggolni /evezni/felhúzni/fekvenyombi/állva nyomni stb..nagy súlyokkal mert az kicsinál.Az az 1 nap pihen közte lóxart se fog érni mert felhalmozódik a fáradság.Nem egyes izomcsoportokban kell ezt elképzelni A központi idegrendszered nem képes minden másnap hatalmas terhelésekkel dolgozni.Volument nem növelhetsz ilyenkor már!

Ilyenkor ideje áttérni osztott programra,ahol a volumen könnyebb gyakorlatokkal ,izoláló gyakorlatokkal egeszül ki.Pld lábtolas,labnyújtás stb.

2021. okt. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha fejlődsz, az azt jelzi, hogy ELÉG a volumen. Akkor növeld, ha nem fejlődsz. De amúgy a volumennek lassan kéne nőnie, tehát ha teszem azt 10 szériától fejlődsz, akkor az évekbe fog telni, hogy 20 kelljen.
2021. okt. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
26%

Hatalmas troll a kérdező😂😂😂

A sok okostóni meg hogy válaszol🤣

2021. okt. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!