Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásításkor mennyire...

Szálkásításkor mennyire "kötelező" a 150g szénhidrát? Illetve a kreatin az izomvesztés megakadályozásában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék egy kis segítséget kérni! :)


Jelenleg ~2200 kalórián vagyok ez nekem olyan ~0,8kg fogyás hetente, 77kg vagyok, 175 magas.


Most értem el a 13%-os testzsírt szeretnék lejjebb menni, mondjuk 7%-ra. Hosszú évek kihagyása után sportban júliusban tértem vissza. Jelenleg július óta 20kgtól szabadultam meg. Elég hosszú ideje végzem a diétát/szálkásítást és már hát szívesen ennék többet, legalább is szénhidrátból. (9 naponta van egy csalónapom, de teljesen gyenge vagyok edzéseken már.. A csalónap is több szénhidrát, teszem azt egy jó adag barna rizs, vagy bulgur semmi extra)


Mennyire kötelező a napi 120-150g szénhidrát bevitel? 2-3 hónapig ezen voltam és ~210g fehérjén a többi zsír.

Vissza fog majd a szálkásításban ha mondjuk 180g fehérjén és 220g szénhidráton lennék? Vagy a kevesebb kalória az kevesebb kalória így úgy is?


(Edzéseim körülbelül 1óra 10percesek ebbe az utolsó 20-25p alacsony pulzusszámú kardió a fent maradó 55percben "normál" súlyzós edzés. Heti 6 napot járok - push/pull/leg felosztásban)


A másik, hogy testsúlyra minimális változást látok, viszont látványra szépen lassan jön le a bőr alatti zsír.

Létezik, hogy a súlyvesztés a vízmegkötés/kreatin miatt nem látszik?

(Néha 1-1 iszogatás alkoholizálás után kb 2kg szokott esni és ott látszik változás de ha szedem 77kg vagyok és csak a dekák mozognak. Gondolom az alkohol semlegesíti valamennyire a kreatin hatását.(?))


Köszönöm előre is a válaszokat! :)


2021. okt. 21. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

210g fehérje azért túlzás 77 kilósan,hobbi szinten nagyjából 1,8g/kg bőven elég ami most olyan 140g lenne.Még így is bőven felette vagy,ha érzed hogy nincs energiád akkor próbáld ki a több szénhidrát bevitelt,ha a kalóriák nagyjából egyenlőek akkor nagy számottevő hatása nem szabadna hogy legyen fogyás tekintetében.

7% testzsír remélem tisztában vagy vele hogy versenyszint,komoly egészségügyi mellékhatásai lesznek ha valóban 7%-os tzs-d van.Izomtömeg növelésre így ne számíts,valószínűleg szarul éreznéd magad egyfolytában,alacsony libidó,tesztoszteronszint,ez már egy kontrollált éheztetés.

2021. okt. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értem akkor ez a 7% fent sem tartható huzamosan, ha nem vagyok kalória pluszban se deficitben?

Gondolom akkor a test visszaáll a természetes zsírszázalékára, ami egyénként változó?


Sosem voltam még 13-14% alatt, viszont szeretnék szálkásabb alkatot, illetve kockahasat. Így nem tudom hány % testzsír lenne a megfelelő, de a mostani kompozícióval nem vagyok elégedett. Illetve a fogyás is lassult nekem hiába vagyok -0,8kg/hét minuszban.

2021. okt. 21. 17:19
 3/4 anonim ***** válasza:

7% az nagyon keves.. en voltam 6-7%on igaz nem naturalon.. mindenem full eres volt a hasam, hatam is.. csikos volt a mellem meg a vallam a latszodo izomrostoktol. Nem fenntarthato es serulesveszelyes is ugy edzeni. Naturalba meg ha el is erned nagyon sok izmot vesztenel..

A szenhidrat igenye mindenkinek mas... ki kell kiserletezni. Feherjebol eleg max 2g/tskg.

Lehet h teged vizesit ugy a creatin h azert nem valtozik a suly.. az kizart h naturalon ugyanolyan sebesseggel pucolsz mint izmosodsz. Az alkohol vizet von el.. 1 nap es visszall a suly.

2021. okt. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most nem azért, de ha 77 kilón 13%on vagy, akkor te ki vagy pattintva rendesen. Akkor miért írsz ki ilyen kezdő kérdést? Vagy trollkodsz?
2021. okt. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!