Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gugolás helyet szumo felhúzás?

Gugolás helyet szumo felhúzás?

Figyelt kérdés

Nemigazán megy a gugolás se hack gépen se rudal.

Szumo felhúzás viszont megy és élete nyirja a combizmokat és a farizmot.

Rá lehet alapozni egy láb edzést?


2021. okt. 25. 13:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Elégé nyirja*
2021. okt. 25. 13:55
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem megy? Mobilitás, forma, munkasúly mind fejleszthető.

Szerintem feküdj rá arra, hogy helyrerakod a guggolásodat.


Ha ez nem opció/addig akarsz valami alternatívát, akkor barbell hack squat-ra nézz rá. Felhúzásnál ez jobban terheli a combfeszítőt.

2021. okt. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyon nem megy a guggolás akkor ez kb a legjobb helyettesítés,azt számold bele hogy jobban igémybe veszi a hátat és a fogáserősséget is.

Közben nézz utána hogy mi okozhatja azt hogy nem megy a guggolás,minek a mobilitása okoz gondot,formát próbáld tökéletesíteni.De ha nem megy akkor nem kell erőltetni,nem kötelező gyakorlat.

2021. okt. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz az alatt, hogy nem megy a guggolás?


Amúgy illene azt nyomni, ami a gyengéd, nem azt kell erőltetni ami amúgy is megy

2021. okt. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Csípő mobilitásom rossz és kacsázik a seggem gugolaskor.

Angolul asszem but wink.

Porckorong sérvet meg nem szeretnék

2021. okt. 26. 09:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Butt wink általában a combhajlító merevsége/rövidsége miatt szokott lenni, mivel nem képes a fenék annyira eltávolodni, hogy az alsó ponton ne billenjen be (illetve a gyenge alsóhát miatti előredőlés miatt bebillenhet a csípő, de ez a ritkább -> ilyenkor inkább "ráfeküdni" szoktak az emberek a combjukra az alsó ponton).


Én nekiállnék nyújtani azt a combhajlítót, aztán rendbevágnám a guggolásomat, addig meg valami combfeszítő domináns dolog köré építeném a lábedzésem, ahol ki lehet zárni a mobilitásod hiányát: sissy, barbell hack squat, bolgár guggolás, esetleg box squat (ott kizárod a "butt wink tartományt"). Esetleg egy combfeszítő gépen ki lehet egészíteni izolálgatással, de egy sissy/barbell hack/bolgár után szerintem rohadtul nem fogod szükségesnek érezni. :D

2021. okt. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%

Csípőmobilitasom rossz"


Persze.Nem,nem a problémát kell megszüntetni,kezelni,hanem keresni kell valamit,amivel megkerüli.

Ez a megoldás.Véletlenül sem az,hogy egészségesen használd a labaidat meg a csípőt egy természetes mozgásformához.


Szeretem ezeket a guggolást megkerülő okokat.

"Fáj a térdem,nem birok guggolni,fáj a derekam,a csípőm,itt fáj ott fáj,Egy rokkant vagyok 25 évesen.Hogy lehetne nem guggolni?


Sehogy nemlehet.Nincs helyette más ugyanolyan jó,célszerű,és hatásos gyakorlat,ami kiváltja.

Ha lenne,akkor tudod ki döglődne a rúd alatt?Senki.

Legfeljebb más gyakorlatok is vannak lábra ,és hatékonyságukat tekintve jóval elmaradnak mögötte.

Ez van.

2021. okt. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6 szerintem nekem az utóbbi van tehát a combra fekszek inkább. De ez amiatt lehet mert eleve szar a tartasom "előre dőlt medence"-m van.

7 én szeretek gugolni sokkal jobb mint comb feszítő gépben meg dögleni a fájdalomtol de ha szar a tartásom és a mobilitásom akkor hiába erőltetem mert csak tartós sérülés lesz ebből.

A mobilitás és tartás javítása meg évekbe telik de addig valahogy kell edzeni lábra ezért tettem fel a kérdést.

Azt meg nem hiszem el, hogy csak gugolásal lehet combot edzeni

2021. okt. 26. 11:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!