Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Így akkor kárba veszett a...

Így akkor kárba veszett a tegnapi edzésem, vagy mégsem?

Figyelt kérdés
Bocsi ha hülyeség a kérdés. Szóval tegnap leedzettem, viszont este ittam egy kicsit, egy feles és pár pohár bor. Éreztem is az alkoholt, gondoltam akkor már nem is ér semmit a mai edzés. Viszont reggel felkeltem és izomlázam volt, meg éreztem, hogy tegnap megdolgoztam az izmokat. Mégis történhetett izomfejlődés az alkohol ellenére?

2021. okt. 30. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Igen, hülyeséget kérdeztél. Nem így működik az izomfejlődés. Ne legyen rendszeres ez a piálgatás és akkor nem kell aggódnod a karocskád és a mellecskéd miatt. Ettől az egyszeri alkalomtól nem történt semmi nagy probléma.
2021. okt. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Ha ez egyszeri alkalom, akkor semmi gond, viszont ha ez rendszeres, akkor nemigen, vagy csak nagyon csekély lesz a fejlődés.


Az izomfejlődés meg nem ilyen egyszerű..

2021. okt. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hétköznap nem szoktam inni egyáltalán. Max hétvégén de akkor sem mindig.
2021. okt. 30. 10:01
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az "akkor se mindig" közelítsen a "sohához", és akkor se az izomfejlődésedet, se az egészségedet nem fogja negatívan befolyásolni az alkohol.

Most amúgy az alkohol-edzés kombók az új Tari-Borszéki kérdések?

2021. okt. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Hobbi szinten a hétvégi iszogatás nem fogja annyira befolyásolni a fejlődést egészen addig amíg csak "iszogatás" megy, szóval ilyen 2-3 sörös jókedv. Ha fél napos vedelésbe megy át és szétcsapod magad, aznap este se eszel rendesen, esetleg még hánysz is, aztán másnap egész nap fekszel az ágyban és fele annyi kaját se bírsz lenyomni, na úgy már nem fogsz fejlődni.
2021. okt. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
En azert bulizgatok sokat es eleg jol fejlodtem mindig. Sok eve edzek. Ha rendben a kaja meg az edzes akk nemgaz.. de ha hizekony vagy ovatosan mert sok kcal a pia
2021. okt. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Nem ment kárba, természetesen nem segít a pia a fejlődésben de azért nem fogsz belehalni ha néha bulizol.
2021. okt. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
És ha valaki részegen edz? 😀
2021. okt. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
Részegen kell edzeni bástya...teszto neked úgyis magasan vam, konjugáltat toljad meg a GPP is menjen, az eszkimók is így edzenek a Muscle Beachre báttya'
2021. okt. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Olvass utána, hogy mennyire gátolja az alkohol a fehérjeszintézist. Régebben azt olvastam, hogy nagyon nagy befolyással van rá, de egy viszonylag friss tanulmány szerint meg szinte semmi összefüggés nincs a kettő között.

Szerintem néha egy-egy iszogatás (akár edzés után pár órával) semmilyen negatív hatással nem lesz a fejlődésre ha mellette megvan a megfelelő fehérje+szénhidrát+kreatin bevitel.

De ez csak az én véleményem az eddig olvasottak alapján, plusz egy kis személyes tapasztalat.

2021. okt. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!