Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Eredményes fejlődéshez elég-e...

Eredményes fejlődéshez elég-e ez az edzés terv? Mivel egészítenétek ki/ mit vennétek ki belőle?

Figyelt kérdés

[link]

Rólam: 18 év, 72kg, 185cm

Körülbelül 5 hónapja edzem, komolyabban a súlyzós edzést 3 hónapja csinálom. Eleinte 3 naposokat, most már 5 napos edzés terv szerint haladok. Egy 6 napos edzés tervet szeretnék kirpóbálni, több helyen utána néztem/ kérdeztem és ezt az edzés tervet sikerült össze raknom.

(az ismétlés számok csak relatív értékek, majd gyakorlatba meglátom mennyi, hogyan megy.)

Arra lennék kiváncsi, hogy eredményes fejlődéshez elég-e ez az edzés terv, vagy esetleg nem-e sok? (5 napost kevésnek éreztem már, rengeteg szabadidőm van edzésre és regenerálódásra egyaránt)

Egyedül fehérjét fogyasztok plusszba, próbálok oda figyelni az étkezésre is.



2021. nov. 14. 21:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
45%
De sok. Elég egy héten egyszer egy izomcsoport.
2021. nov. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%

Bocsi de ez még viccnek is rossz. Csak pár hiba:


1. Váll+csuklya+alsóhát sehol.


2. Alapgyakorlatok (döntött törzsű evezés, felhúzás, OHP sehol, fekvenyomás is 4x15-be semmi erőt nem fog hozni, guggolás szintén)


3. Ugyannyi sorozat hátra mint bicepszre ? Ez ugye csak vicc ? Ugyanez majdnem mellnél és tricepsznél.


4. Felesleges ekkora volumen egy kezdőnek csak túledzés lesz.


Még lenne, de most este ennyire futotta.

2021. nov. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon jó, ez igen. Ügyes vagy, jól összeraktál mindent!


Tzs-d mennyi, ha megkérdezhetem így mellékesen?

2021. nov. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
70%

Nyakhoz húzást felejtsd el, a mellhez húzás sokkal jobb és biztonságosabb/egészségesebb gyakorlat, nem kell mellé egy nyakhoz húzás is.


4 gyakorlat 4 sorozattal bicepszre egy héten kétszer az rengeteg, fele bőven elég. Sose értettem miért kell ennyi féle bicepsz gyakorlatot erőltetni, attól hogy kábellel, állva, meg ülve csinálod attól még kb ugyanaz a bicepsz gyakorlat lesz.


Csigás letolás mit keres a hát+bicepsznél? Lehet más gyakorlatra gondolunk ez a név alapján, de számomra ez egy tricepsz gyakorlat.


Ezzel így maradt 2 gyakorlat hátra, ami baromi kevés. Amit berakhatsz helyettük: felhúzás, döntött törzsű evezés, archoz húzás. De ne mindet, főleg ne 4 sorozattal, mert az meg már sok lesz. Csinálhatsz olyan variációkat, ha heti 2x akarsz edzeni, hogy egyik nap x-et hagyod ki, másik nap y-t és akkor nem teljesen ugyanaz a 2 napod. Hát+bicepsz napra ennyi.

2021. nov. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
57%

Lábnap: lépegetőgépnél mi az hogy 4x5perc? Miért sorozatba csinálsz egy kardió gyakorlatot? Ráadásul az edzésed elején nagyon nem jó, csak lefáradsz tőle és nem fognak menni annyira a súlyzós gyakorlatok. Ha bemelegítésnek szánod ahhoz bőven elég pár perc is (egyéb bemelegítéssel természetesen).


Nincs guggolás... Kitöréssel nem igazán helyettesíted és az egész combodra 2 gyakorlat van, kevés az, főleg hogy felhúzás sincs hát napon.


Arra még figyelnék, ha átvariálod majd ezek után, hogy ha hátnapon a törzsizmokat, alsó hátat leedzed, akkor azért másnap lehet problémád lesz a guggolással. Én felcserélném a két napot, de ezt majd meglátod, nem biztos hogy problémát okoz.

2021. nov. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
57%

Mell+tricepsz nap: fekvenyomást kevesebb ismétléssel csinálnám, 8-12 között. Itt is meg más alapgyakorlatnál is variálhatsz még úgy is, hogy egyik nap 8-12 másik nap 5-6. Nekem bevált, de ha nem szeretsz 8 alá menni, akkor nyilván nem kötelező.


Fekvőtámasz teljesen felesleges a fekvenyomás után.


Tárogatás, áthúzás, tolódzkodás.. Ez meg megint sok lesz így már szerintem kétszer egy héten. A végén a 3 tricepsz gyakorlat szintén iszonyat sok. Előtte is kap a tricepszed fekvenyomásnál, áthúzásnál, tolódzkodásnál rendesen és akkor még 3 izolációt is beraksz, rengeteg... Minimum egyet kivennék, de lehet kettőt is.


Hol a váll??? Egyetlen váll gyakorlatod sincs a héten, fekvenyomáson kívül semmit nem kap a váll, de fekvenyomásból is csak egyenes padost csinálsz, döntöttet nem, szóval az lófing. Vállról nyomás, oldalemelés minimum kellene, meg a hát napnál említett archoz húzás is hasznos.



Összegzés: nagyon sokat kellene olvasnod a témában, ha komolyan gondolod az edzést, mert ebből az edzéstervből nagyon érződik, hogy rengeteg a hiányosságod. Nincs ezzel baj, nem sértésként írom, gyakorlatilag 3 hónapja edzel, belejössz majd. Csak olvasgass, lehetőleg ne csak egy oldalról, ha tudsz angolul akkor ne csak a magyar oldalakat, meg magyar videósokat nézd, mert pl a shopbuilderen is lehet iszonyat böszmeségeket olvasni sajnos a hasznos infók mellett.

2021. nov. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
34%
Fiu vagy vagy lany? Am sztem teljesen rossz kb :/ fontos dolgok kimaradnak, folosek bennevannak..
2021. nov. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
38%

Kezdő szinten a heti 6 edzés rengeteg. Ilyeneket a Schwarzenegger nyomott, mikor a Mr. Olympiára készült. A másik gond, hogy totál rossz. Váll kimardt. Több alapgyakorlat kéne, pl. guggolás, döntött törzsű evezés. Bicepsz, tricepsz edzésnél bőven 3-3 gyakorlat. És húzó izomhoz inkább toló izmot válassz, bár ez egyénfüggő. Inkább próbálj ki egy olyat, hogy:

1. nap: mell + hát

2. nap: láb + has

3. nap: bicepsz + tricepsz

4. nap: váll

2021. nov. 15. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeket! Megpróbálok variálni rajta.

Váll azért maradt ki mert sokáig kajakoztam es nagyon szélesek a vállaim és azt nem szeretném úgymond tovább edzeni, megvagyok elégedve vele. Valaki esetleg aki jártas a témában privátban tudna izom csoportokra felbontva küldeni hasznos gyakorlatokat, napokra elosztást?(5 napot minimum szeretném hozni)Hasra ütés szerűen 0 tudással raktam össze ezeket és gondoltam is nem lesznek jók, azért is tettem fel ezt a kérdést.

2021. nov. 15. 09:19
 10/23 A kérdező kommentje:
3.-kérdezőnek, testzsír százalékom 12-3% körül van.
2021. nov. 15. 09:30
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!