Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 160g fehérje elég lehet nekem...

160g fehérje elég lehet nekem szálkásításhoz?

Figyelt kérdés

110kgról szeretnék lemenni 80kg-ra.

heti 3x edzéssel.

2300kalória lenne a napibevitelem.


2021. nov. 20. 07:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
49%

#9 Az a legrosszabb, hogy tudatlan vagy és még büszke is vagy rá. Nézz utána alaposabban, és ne irreleváns kutatásokkal gyere. A 3ból az egyik eleve azt írja, hogy már meglévő vesebetegséggel rendelkezőknél okoz gondot, egészséges embereknél csak TALÁN. A talán az a vagy igen vagy nem, nem bizonyít semmit. A másik két kutatás pedig átlagemberek bevonásával készült. Gondolom tisztában vagy vele, hogy az emberek 95%-a egészségtelen életmódot él, eleve keveset iszik, pl a vesekő kialakulásában a fehérje az utolsó kis csepp a pohbárban ezer más mellett, így a testépítésben ez a kutatás ismét semmit nem bizonyít.

De tessék kerestem neked kettőt is, amit sportolókkal és testépítőkkel végeztek így van létjogosultsága a témában és egyértelműen bizonyítja, hogy az égvilágon semmi problémát nem okoz a magas fehérjefogyasztás egészséges embereknél.


[link]


[link]


Igaz az első kommentemben nem kötöttem ki, hogy egészséges emberekre értem.

Nem fogunk találkozni, ebben biztos lehetsz. 9 éve fogyasztok kihagyás nélkül 2.8-3.8g/tskg közötti fehérjét, havonta járok laborra, 3 havonta uh-ra, és a vérképem olyan tökéletes, mint egy kisgyereknek.

Egyébként ki beszél fehérje porról? Egyáltalán nem fogyasztok.

2021. nov. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
15%

11-es!

Nagyobbat nem tudtál volna kamuzni?

2021. nov. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
29%
Ebben neked mi a kamu?😂😂
2021. nov. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Azért átlag emberekről kell beszélni, mert a kérdező is egy átlag ember. Attól, hogy valaki eljár kondizni néha, még nem lesz athlete. Amúgy ha már a kutatásokba kötünk bele. Az első kutatásodban 7 napig vizsgálták mindössze az alanyokat. 7 nap alatt ha végig kokóztak volna, sem lett volna semmi bajuk. :D

A második ugyan hosszútávú volt, de mindössze 5 alany vett részt a kutatásban. Nem túl reprezentatív.

2021. nov. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az én kutatásaim pedig több tíz és százezer emberre vonatkoznak. Azt hogy érted, hogy az egészségtelen emberek eleve keveset esznek? Pont fordítva van ez.
2021. nov. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én feltételezem, hogy aki edzőteremve jár, az a mindennapjaiban a termen kívül is mindent megtesz, hogy egészséges legyen. Ettől még nem lesz sportoló, de máris százszor jobb helyzetben van, mint az átlag.


Úgy értem, hogy az átlag ember jó ha megiszik egy nap 1-1.5 liter folyadékot, mellé előszeretettel túlfűszerezett és "szemét" ételeket fogyaszt, ami eleve hatalmas kockázat vesekőre, ebben az esetben nem a napi 30-50g fehérjétől lett annak a párezer embernek veseköve, így nem reprezentatív sportolókra nézve. Elfogadom, hogy van szerepe a vesekő kialakulásában a fehérjének, de nem a fehérjétől lett elsősorban vesekövük, hanem az egészségtelen életmódtól, ehhez pedig még hozzárakott pár elenyésző százalékot a fehérje is.

Egyébként ebből a kutatásból kiindulva semmi húst és fehérjét nem kellene fogyasztanunk ennyi erővel, de annak meg sokkal több és komolyabb hátránya van. Az aranyközépút a nyerő.


Egy egészséges edzőterembe járó embernek, ha átlagnál több (1,5-2,5g/tskg) fehérjét fogyaszt és mellé megvan a napi 1l/20tskg folyadék, semmi baja nem lesz hosszútávon sem. A kérdezőnek ha 80kg a száraz testtömege akkor is max 2g/tskg, simán belefér.

2021. nov. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!