Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdőként hány kilós súllyal...

Kezdőként hány kilós súllyal kezdjem a bicepsz edzést?(186/68kg)

Figyelt kérdés
2021. dec. 1. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Amekkorával még képes vagy szabályosan végregajtani az adott gyakorlatot. Nincs egy mindenkire érvényes, általános szám. Én kezdőként is bika súlyokkal voltam képes bicepszezni, viszont a mellem olyan szar volt (mai napig gyengén), hogy az üres rudat alig bírtam kinyomni, más meg az első napján belenyomott a saját testsúlyába ötöt. Ez ilyen, ki kell tapasztalnod.
2021. dec. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
tesomsz amennyivel max 8-10 db-t tudsz
2021. dec. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amivel úgy csinálsz 10 ismétlést, hogy a 11. már nem menne
2021. dec. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sosem értettem az ilyen kérdéseket. Ha azt írjuk, hogy 80 kilóval kezdd, akkor annyit teszel rá? Te is tudod, hogy nem így működik.

Nyilván annyival, amivel nagyjából szabályosan meg tudsz csinálni 5x8-at (vagy amennyi a cél). Én azt mondanám, kezdd olyan súllyal, amivel frissen 12-14 ismétlésre vagy képes, mert ezzel menni fognak 8-10 ismétlések sorozatonként.

2021. dec. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82 kg val indíts!
2021. dec. 2. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4 kg 3x10
2021. dec. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5:


Dehogy! Ilyen esetben 100 kilóval kell indítani, mint a Svárcenegger.

2021. dec. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%
Full kezdőként annyival, amitől nem fáj a könyököd. Az izom sokkal könnyebben alkalmazkodik a súlyhoz, mint az ízület, ezért az elsődleges dolog azt nem tönkretenni. Ráadásul ha nagy súlyokkal kezdenéd, amivel megy 10 darab, a következő 10-es már nem menne szabályosan, lendületből, vagy hátból csinálnád, ennek pedig nincs értelme, csak sérülést kockáztatsz. Szóval csak az izmot bombázd le, ha az izület is fáj, akkor ne csináld, vagy kisebb súllyal.
2021. dec. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1111 kg
2021. dec. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!