Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kondi mellett heti 1-2 alkalom...

Kondi mellett heti 1-2 alkalommal fél óra kocogás mennyire építi le az izmaimat?

Figyelt kérdés

Egy időben jártam személyi edzőhöz, aki azt mondta, hogy a futástól leépülnek az izmok, na azóta nem merek futni :D Tény, hogy a kondizást előtt félmaratont futottam, szóval nem heti 2 alkalommal mentem 30 percet futni.


Súlyzózás után az edző javaslatára gyors sétát szoktam nyomni hegyre fel, de ez nem kielégítő nekem. Egyrészt így már nagyon hosszúra nyúlik az edzés meg amúgy is szeretek kimozdulni a négy fal közül és elmenni futni.


2021. dec. 4. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem fog leépülni az izmod ennyitől,ez tipikus kondis duma.

A kajádtól függ az izomvesztés.

Bár a futás, nem egy testépítő gyakorlat forma ezért nem szeretik annyira a testépítők.

2021. dec. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

A heti egy-két kocogás nem fogja leépíteni a rajtad lévő hatalmas izomtömeget. És az is biztos, hogy a heti egy-két kocogással többet teszel a testedért és az egészségedért, mint a kondizással, úgyhogy a helyedben a futást priorizálnám, nem a gyúrást.

Ja és te régen nem személyi edzőhöz jártál, hanem egy nulla tudással rendkelkező gyökérhez. Ne keverd össze az ilyeneket az igazi személyi edzőkkel.

2021. dec. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem épülnek le tőle az izmok. Akkor épülnek le, ha erős kalóriadeficitbe vagy huzamosabb ideig és nem viszel be elég fehérjét, valamint nem adsz nekik elég stimulust ahhoz hogy a testes fenntartsa őket.
2021. dec. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semennyire.
2021. dec. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tehát az edződ szerint nem szabad kocogni fél órát, de edzés után hegyre fel gyorsgyaloglás az mehet?


Itt nem az a kérdés, hogy belefér-e heti 1-2-3 alkalom kocogás kondi mellé, hanem az, hogy idiótáknak miért adsz pénzt "tanácsért"?

2021. dec. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nehezen hízó vagyok (jelenleg 197 centihez 86 kg) és újabban kb. fél éve én is eljárok pont heti 2x fél órát futni (5-5 kilométert alkalmanként).


Igazából annyi, hogy fehérjét ugyanúgy egyél mennyiségben, szénhidrátból viszont lehet egy kicsit többet. Pl. én nem vagyok édesszájú, nem a nassolásban éltem ki magam soha, de mióta futok a gyúrás mellett, azóta néha eszek édességet, mert nagyobb kalória éhségem van.

2021. dec. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
inkább vidd fel 3-ra és még használni is fog.
2021. dec. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!