Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Viszonylag erősnek számít, ha...

Viszonylag erősnek számít, ha valaki fekve 80 kilót 30 ismétléssel végez el?

Figyelt kérdés
2022. jan. 18. 10:40
 1/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk egy 90 kilós 180 cm magas fiatalember.

Azért kérdezem ezt, mert én speciel eddig elszeretnék jutni. Nem akarok nagy súlyokat emelni semmiben sem, csak sokszor/sokat. Az ilyennek van értelme?

2022. jan. 18. 10:43
 2/8 anonim ***** válasza:
A magasság itt lényegtelen, de amúgy 90kg-s embernél szép teljesítmény a 80-ba 30 ismétlés. Mondjuk nem értelme, hogy mi a célod ezzel, hacsak nem versenyre készülsz. Hatékonabb lenne, ha folyamatosan emelnéd a súlyt, fekvenyomásnál 10 ismétlés fölé én nem szoktam menni ha szériázom.
2022. jan. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem elég erős de nem értem mi értelme ekkora ismétlésszámnak, ilyet senki nem néz, hogy mi megy ki 30-szor.
2022. jan. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak nem sciteces power powerchallenge- re készülsz?
2022. jan. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az erős, főleg 90 kilósan. Viszont nagyobb súlyokkal is kell hozzá edzeni, hogy ezt elérd, mert egy idő után már nem fogsz tudni újabb ismétléseket hozzáadni, ha állandóan csak kis súlyokat használsz.

Arra is készülj fel, hogy egyáltalán nem biztos, hogy összejön: van egy régi sporttársam, aki kb. 20 év edzés után kinyomta maxban a 180-at (olyan 100-105 kilós testsúllyal), és ő tud 100-ba nyomkodni 20-akat, meg 75 kilóba mondjuk 35-öket.

Én is régóta edzek (több, mint 20 éve), most 75 kiló alatt van a testsúlyom, pár hete a 85 kilóba nekem 17 ismétlés ment (lehet, hogy még volt benne, de egyedül voltam, ezért nem vállaltam többet).

Ezeket csak azért írtam, hogy érzékeld, hogy 90 kilósan elérhető, amit akarsz, de az natúrban nagyjából a jéghegy csúcsa lesz szerintem.

2022. jan. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ha végig szabályosan, akkor jó, átlagosnál jobb.
2022. jan. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
de nem hú de jó, erős.
2022. jan. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sztem az nem olyan nagy dolog 🤔 bar sose nyomok 10-12nel tobbet szal nemtudom mivel menne 30. Este kiprobalom
2022. jan. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!