Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van valami hátránya ha inkább...

Van valami hátránya ha inkább a gépen végzett gyakorlatokat preferálom a szabadsúlyosokkal szemben?

Figyelt kérdés
2022. jan. 20. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
99%
Igen. A segedizmok nem dolgoznak. Ha sokaig csak gepezel nem leszel stabil szabad sullyal. Evek alatt meg annyira lemaradnak a stabilizalo izmok h valszeg fajni fog pl a derekad
2022. jan. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, meg mindenféle reumatológiai/ortopédiai probléma meg fog jelenni. Plusz ha éveken keresztül csak gépeken gyurmázol, aztán valamiért megszáll egy angyal és nekiállsz szabad súllyal guggolni, akkor úgy le fogsz sérülni, mint a szar, mert a mélyizmok gyengék és edzetleneke. Sok kondis jár így.
2022. jan. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
92%
Csúnya leszel, merev kis gorilla, úgy fogsz kinézni az izolalt edzestől mint egy hajtogatott lufiemberke, vagy mintha izmosított jelmezt hordanal. Aztan majd ha szekrenyt kell emelni mert hivnak a csajod szülei mondvan jó sok izmod van, beégsz mert erőd nem lesz.
2022. jan. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen. A legtobb gép rosszul van megcsinálva, az adott testrészt korlátozott mozgástartományban mozgatja. Ráadásul így nincs hosszú távú változatosság, annyi izomra tudsz edzeni, ahány fajta gép van. A core izmok és a tartás kb semmit nem fejlődnek mert majdnem végig ülsz vagy fekszel



A legjobb vegyesen

2022. jan. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Ahogy már leírták: segédizmok bukta. Plusz a szabad súly jobban hozza a tömeget és az erőt. Mondjuk nem értem hogy jut eszébe bárkinek is pl. a hagyományos fekvenyomást gépen elvégezni...
2022. jan. 21. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajat testsulyos gyakorlatokat szoktam csinalni, meg torzsre is edzek eleg sokat, dragon flaget birok tartani 10 mp-ig, szoval a torzs izmaim szerintem osszessegeben nincsenek rossz allapotban. Ezeket nyilvan gepek nelkul. Illetve meg kettlebellezni szoktam kiegesziteskent, meg fekvenyomas az amit nem gepen csinalok.


De bicepszre, tricepszre, labra es hatra a legtobb gyakorlatot geppel csinalom. Gugolas kozben edzo mellett volt egy komolyabb serulesem amikor meg eroemelo edzesekre jartam es azota sehogy sem birom ravenni magamat, hogy rendes gugolasolat csinaljak, pedig mar mobilisabb lettem, csipohajlitom eleg merev volt ami miatt nem birtam eleg melyre guggolni.


Igazabol igy jobban belegondolva eleg sokmindent csinalok gepek nelkul, de labazni kifejezetten csak gepen labazok.

2022. jan. 21. 07:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha sérülésből adódóan vannak olyan problémáid és nehézségeid, ami miatt bizonyos szabadsúlyos gyakorlatokat nem tudsz végrehajtani, akkor teljesen érthető, ha gépeket használsz. Meg ha mellette te végzel rengeteg törzserősítő, kettlebell, szabad súlyos, saját testsúlyos gyakorlatot, ezek mellett pedig kiegészítésként alkalmazol gépeket, akkor semmi baj nincs. A gond akkor van, amikor boldog-boldogtalan újévi fogalomként leszabadul a konditerembe, aztán hónapokon/éveken keresztül abból áll az edzése, hogy fitneszgépeken izolálgatja a nem létező izmait, majd csodálkozik, hogy miért nem fejlődik semmit, amikor ő rendesen edz, eszi a csirkemellet és issza a kreatint. Na ezek az emberek szoktak lerokkanni, ha hosszú gépi/csigás edzegetés után szabad súlyt ragadnak.
2022. jan. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak gépen mindent nem a legjobb, vannak olyan izmok amiket nem edzel meg.

Én személy szerint hibrid módon edzek, próbálok minél több szabad súlyos gyakorlatot belevinni, de vannak olyan testrészeim amiket nem tudok így edzeni, pl vállam nagyon érzékeny és oldalsó emelések helyett géppel csinálom vagy mivel a bicepsz nálam az edzés legvégén van, ezért sokszor kábeles verziót választom mert bőven kapott elég szabadsúlyos edzést már előtte és hatékonyabb vagyok így.


Törzsizmok különösen fontosak azokat nem szabad elhanyagolni, mert csúnya sérüléseket lehet szerezni.

2022. jan. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!