Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vállfájdalom és vállkattogás...

Vállfájdalom és vállkattogás fekvenyomás és húzódzkodás közben?

Figyelt kérdés

Mi lehet a gond? Szinte csak húzódzkodásnál és fekvenyomásnál jön elő, esetleg vállgyakorlatoknál. Pár éve emiatt abbahagytam a mozgást, mert fájt, és szinte már semmit nem tudtam csinálni, ahogy abbahagytam, a vállammal nem volt gond.


Most újra elkezdtem, nagyon kicsi súlyokkal, 1kezes súlyzókkal, 4-4kg, van hogy 2kg/gyakorlattól függően. Ennek ellenére azonnal elkezdett fájni. Rendes bemelegítés sem segít ezen.


Rotátor köpeny? És mit tudok ellene tenni?


2022. jan. 25. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Tehát évek óta tart és annyira megkeseríti a mozgásodat, hogy emiatt még az edzést is abba kellett hagynod, most pedig óvodás súlyokkal sem tudsz végrehajtani gyakorlatokat, de te nem mész el egy rohadt ortopédushoz, reumatológushoz vagy gyógytornászhoz, hanem kiírsz egy kérdést erre az oldalra.

Rotátor köpeny? Franc tudja! Mit tudsz tenni ellene? Franc tudja! Szerinted sok szakember jár ide kommentelgetni?

Hogy egy ember ennyire igénytelen legyen a saját egészségére. Érezd magad leszúrva! Tessék elmenni szakemberhez!

2022. jan. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Voltam ortopédnál 2-3 éve, röntgen, vizsgálat, eredménye negatív volt: szerinte nincs gond, a "korral jár".


Magánba nincs pénzem elmenni...

2022. jan. 25. 17:28
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Legyen már pénzed elmenni egy magán-gyógytornászhoz, legalább egyszer (4-5000 ft). Esetedben ez többet érne, mint a kondibérlet. Most csak annyi, hogy nem tudsz fekvenyomni, 10 év múlva meg majd nem fogsz tudni arréb tolni egy széket. Ezt mérlegeld.
2022. jan. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Millió meg 1 oka lehet.

Érdemes lenne a háziorvosoddal több különböző orvoshoz beutaltatnod magadat. Mondd meg neki, hogy több szakvéleményre van szükséged.


Amit tehetsz, hogy elhagyod a súlyokat és aktívan elkezded rehabilitálni a területet.


Végezhetsz rotátorköpeny erősítést szalaggalvahy anélkül, mobilizációs gyakorlatokat, nyújthatod a területet.


Szedhetsz msms, kondroitint, glükozamint, kollagént.

Ezekből van egyébként orvosi készítmény is, amit indokolt esetben felirathatsz.


Plusz a többi vitamint.

Kalciumot, aminél érdemes figyelni arra, hogy D és K2 vitamint is szedj mellé, mert ha nem szívódik fel, akkor pont, hogy kivalik és ugyanúgy meszesedést okoz.

2022. jan. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet rotator. Ha 2kgval is faj elmennek vmi komolyabb dokihoz. Nekem a gerincem rontegezgettek az ingyenes tudatlanok mikozbe tok mas gond volt,.sot az egyik aztmondta lehet rakos daganat. Meg ilsen faszsagokkal ilyesztgettek. 3 doki utan inkabb zsebbenyultam mert fingjuk se volt mi a gond meg alapbol eliteltek h hulye gyuros igy jartal.. szanalmas h ezek orvosok.. Vegul persze se nem rak se nem serv csak a rotatorom serult 🤦‍♂️
2022. jan. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!