Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Napi két edzés? Hogyan nézett...

Napi két edzés? Hogyan nézett ki a beosztásotok, mennyi ideig csináltátok?

Figyelt kérdés
2022. febr. 1. 10:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Gondolnám, hogy délelőtt és délután egy edzés. Még nem próbáltam.. Milyen?
2022. febr. 1. 11:02
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Naturál vagy? Gondolom nem.
2022. febr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Egyébként még ha versenysportoló vagy sincs sok értelme, nekünk egyetemen úgy van, hogy van reggel edzés, van amikor van külön testnevelésóra és van külön edzésidőnk amit edzesekkel kell tölteni délután.


A lényeg, hogy változatosan mozogj, ne mindig súlyzós edzést csinálj, fuss, küzdősport(nagyon jó készségfejlesztő, megdobja a tesztoszteron szintet), úszás, bicaj, stb.

2022. febr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mmm... Engem az érdekelne, hogy aki edzett már monguk delelott is meg delutan is egy-ket orat, mi a tapasztalata, mert azert szoktak.. Versenysportolok, de hobbi testepitok is..

Naturál vagy

2022. febr. 1. 11:25
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Hobbi testépítőként (magyarul amatőr gyúrósként) sincs semmi értelme a napi két edzésnek. Napi két súlyzós edzésből lehetetlen idegrendszer és mozgásrendszer szempontjából regenerálódni. Ennek maximum akkor van értelme, ha az a napi két edzés közül csak az egyik súlyzós, a másik pedig kardió, vagy gógytorna, jóga, mobilizáció, stretching alapú. Annak csak negatív következménye lesz, hogy délelőtt mell-bicepsz, délután hát-láb, pozitív nem. Meg hát kinek van ennyi ideje? Ezt én még középsulisként sem tudtam volna megtenni, nem hogy most 8 óra munka és család mellett. Örülök, hogy a napi másfél óra belefér.

NEM NATURÁL testépítők és NEM NATURÁL élsportolók (pl. úszók, biciklisták, futók, küzdősportolók) szoktak napi két edzést folytatni, de ők is eltérő struktúrával. De rájuk teljesen más regenerációs szabályok vonatkoznak a gyógyszerek miatt, és még így is az a vége, hogy 40 éves kor fölött ezek az élsportolók hullára vannak strapálva. Szóval nem éri meg.

Ha az a célod, hogy nagy legyen a karod, meg hogy jól nézzél ki az utcán, a strandon és az instagramon, akkor többet ártasz mind a célodnak, mind az egészségednek, ha napi két súlyzós edzést lenyomsz. A regeneráció ugyanolyan fontos, mint maga az edzés. Ha elbillen a mérleg valamelyik irányába, akkor nem lesz érdemi fejlődés.

2022. febr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan, de nem naturalon. Igyse volt am ertelme, tudtam is rola 😀 csak ra voltam kattanva
2022. febr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Úgy értitek nem lesz meg a géjn? Nem fogok jobban izmosodni? Ez lenne a cél. Igazából mindennap szeretném csinálni, de naturálba.
2022. febr. 1. 11:59
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értjük, hogy nem lesz meg a géjn. Nem fogsz jobban izmosodni. Valószínűleg még kevésbé is, hiszen nem fogsz tudni regenerálódni, és jó eséllyel még valami sérülést is be fogsz nyelni. Esélytelen, hogy napi két edzés mellett te tudj annyit regenerálódni, melegíteni, nyújtani, mobilizálni, hengerezni, hogy ne legyen valami mozgásszervi problémád előbb-utóbb.

Sportolj minden nap. Én is minden nap csinálom. Ha csak heti 5-6 alkalom jön ki, akkor már lelki beteg vagyok. Viszont nem minden nap súlyzós edzést folytatok. Erőemelő vagyok, nem is tudnék. Egyik nap guggolok, másik nap fekvenyomok, harmadik nap gyógytornázok, negyedik felhúzok, ötödik nap ellpiszis trénezerek egy kicsit, és így tovább. Az egészséges fizikum titka a napi mozgás, de a regeneráció és a változatosság is. A monotonitás túlterhelést, a túlterhelést sérülést és fejlődéshiányt eredményez.

Hány éves vagy, hogy ennyi szabadidőd van? Vagy hogy férne bele ez az életedbe? Munka, család, gyerek, barátok? Számomra csak akkor férne bele napi két edzés, ha mondjuk olimpikon lennék és az állásom, a munkám lenne a sport maga.

2022. febr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
30 vagyok. Most egy atmeneti idoszakom van, amikor raerek delelott is. es ugyerzem gyenge vagyok ezert meg akarom tolni. 40kgval gugglok es kinyomni is csak ennyi megy.
2022. febr. 1. 12:43
 10/11 anonim ***** válasza:

kezdj el informálódni. és olvasd el a 8. kommentet. ott le van írva minden.

minden nap valami mozgás remek, de minden nap súlyzós edzés már kevésbé, pláne nem napi kétszer. nem ezen fog múlni az erőd és a formád.

2022. febr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!