Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ebben a lábprogramban mire...

Ebben a lábprogramban mire cseréljem le a combhajlító és feszítő gyakorlatokat?

Figyelt kérdés

Guggolás

Deadlift, de a súlyt nem teszem le a földre. (Ha más a neve, javítsatok ki légyszi). Ezt pucsítva csinálom, így inkább fenékre megy, mint hajlítóra

Bolgár kitörés

Combhajlító gép

Compfeszítő gép

Vádli


Az a problémám, hogy a feszítőnél kezdem érezni a térdem, így inkább kivenném a programból. A hajlító meg csak nem komfortos, szóval azt is lecserélném.


Arra gondoltam, hogy a deadliftet lecserélném merevlábas felhúzásra, így jobban dolgoztatná a combhajlítóm és betennék még egy csípőtolást a deadlift megváltoztatása által kiesett fenékerősítés helyett.


Combfeszítőre nincs ötletem. Vagy ez így már kerek, ne foglalkozzak vele külön?


Köszönöm az észrevételeket.


2022. febr. 11. 20:56
 1/10 A kérdező kommentje:
Mindegyik feladatból 4 szettet csinálok.
2022. febr. 11. 20:57
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
a combfeszítő gép a legbarátibb minden közül a trédet tekintve
2022. febr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tehát te egy edzésnapon guggolsz, felhúzol, bolgár kitörésezel, tovább tervezed beiktatni a hip thrustot is, és azon aggódsz, hogy mire váltsd fel a gépeket?
2022. febr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csípőtolás nincs. Utolsó, szerinted mi ezzel a baj? Hogy lehetne hatékonyabban összerakni?
2022. febr. 11. 21:31
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Ilyen összecsapott, random, nulla pontos információt hordozó edzésterveket nem áll módomban reformálgatni, sajnálom. Én nem így edzek, ugyanis se kezdő nem vagyok, se gyúrós nem vagyok, se tudatlan nem vagyok. A klienseimnek se így építem fel az edzésprogramját.

Maradjunk annyiban, hogy ha te erős és izmos alsótestet szeretnél naturál hobbista csajsziként, akkor a guggoláson, a felhúzáson és a kitörésen kívül gyakorlatilag semmi másra nincs szükséged. Én egy remek gyakorlatnak tartom a hip thrustot is, de nem dől össze a világ, ha nem része egy tervnek. Az előbb említett gyakorlatokban kell jónak lenni, ezekhez kell progresszíven hozzáállni. Ha ez stimmel, akkor a fejlődés többi része nem azon fog múlni, hogy melyik gépre akarsz ráülni pluszban.

2022. febr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát erre futotta :( Nekem nem sikerült olyan szupi edzőt találni, amilyen te vagy, szóval magamnak raktam össze a tervet.


Ha csak guggolást, felhúzást és kitörést csinálok, akkor 40 perc alatt letudom az edzést, ami nekem kevésnek tűnik. Vagy az nem baj?

2022. febr. 11. 21:48
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem percben mérik az edzés hatékonyságát. Le lehet 40 perc alatt is edzeni úgy, hogy az a fejlődésedet szolgálja. Viszont én nagyon kíváncsi vagyok annak a guggolásnak, felhúzásnak és kitörésnek az intenzitására és minőségére, amit te 40 perc alatt (gondolom bemelegítéssel együtt) lebonyolítasz. Én 40 perc alatt a guggolással sem végzek, de jó, nem mindenki erőemelő, ez rendben van. De 40 perc alatt három alapgyakorlat? Valamit nem jól csinálsz.

Mekkora súlyokkal dolgozol? Hány sorozat, hány ismétlés?

2022. febr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A bemelegítést nem számoltam bele.

4 sorozat, ismétlésből pedig amennyi sikerül. Első széria 11, utolsó feladattól függően 7-8.

Ha egy sorozatot 1 percig tart megcsinálnom, közötte pedig 2 percet pihenek, akkor egy feladadt megvan 12 perc alatt.


Miért számít a súly? Nem tudod, milyen állapotban vagyok, így szerintem ennek az infónak nincs hozzáadott értéke.

2022. febr. 11. 22:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Combfeszítőre szerintem bőven elég a kitörés és a guggolás . Emellé még a felhúzás , az gyakorlatilag kész. mi lenne ha váltogatnád a gyakorlatokat?

Amennyire én látom az edzésprogramodat te is inkább a combhajlitón, fenék részen van a hangsúly.

A guggolás az alap. Emellé vagy a bolgár guggolás vagy a kitörés. Deadlift vagy merevlábas felhúzás , stb.

Combhajlítóra baromi jó a hip thrust, a merevlábas felhúzás , de a csigás láblendítés hátra is. Vagy a mérleg súllyal a kezedben , stb.

2022. febr. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elol guggolas vagy labtolo pl. Kb nekem is ilyen a comb edzesem. A hajlitom sokkal konyebben fejlodik mint a feszito igy nekem is ra kell menni kulon.
2022. febr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!