Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Felhúzás, Lábtoló megy combhaj...

Felhúzás, Lábtoló megy combhajlítóra, farizomra?

Figyelt kérdés

En a sima konvencionális felhúzásra gondolok.

Szeretnem minnel kevesebb gyakorlattal leedzeni az egesz testemet es keresem azokat a gyakorlatokat amik tobb izmot mozgatnak meg.

Guggolas, Felhúzás, Fekvenyomás, Katonai nyomás, Tolódzkodás, Haskerék stb:


2021. aug. 7. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen.

Bár nagyban függ a kivitelezéstől és a felépítésedtől. Ideális esetben azért nem árt külön valamit berakni a hajlítóra.

2021. aug. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát én nagy súllyal szoktam felhúzni, sima alapban, ahogy a nagy könyvben meg van írva. Utána 2 napig sajog a comhajlítóm, de meg van az eredménye 😂 + guggolni szoktam. Ez nekem tökéletesen elég, nem izolálgatok.
2021. aug. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elfog keszulni a sajat testemhez igazitott legtokeletesebb edzesterv ami eletem legfobb muve lesz!!!

Minden tudasomat beleteszem!

Ezzel kelek ezzel fekszem szoval kikezdhetetlen lesz!

Meg Arnold is felterdre ereszkedne elotte! 😃😎💎

2021. aug. 7. 21:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Minkettő használja ezeket az izmokat,én úgy tudom hogy a lá

btoló jobban használja a combfeszítőt a felhúzás pedig inkább a farizmot és combhajlítót

2021. aug. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

guggolás, fekvenyomás, katonai nyomás, húzódzkodás, kétkezes bicepsz rúddal és tolódzkodás. kb ez a golden six. A felhúzás a 7., viszont az nagyon megterheli a szervezetet így redukálja ezen 6-ra fordított energiamennyiséget. Farizomra és combhajlítóra azok a gyakorlatok mennek, ahol a csípő utat jár be, szóval meg kell feszülnie, hogy a mozdulat végrehajtódjon. Lehet szabályosan guggolni minimális farizom munkával, és lehet úgy is hogy szinte csak azt érzed. Ugyanígy felhúzni is lehet, de kitörni is inkább ide vagy inkább oda specifikusan. Lábtolón, minél feljebb rakod a lábaidat, annál inkább billen a csípő, annál inkább megy farizomra és hajlítóra. Hasonlóképp, ha minél szélesebb a terpesz. Minél szűkebb illetve minél egyenesebb a kiinduló testhelyzet annál inkább megy quadricepszre.

Az én efféle edzéstervem a következő: húzódzkodás szélesen, húzódzkodás szűk alsó fogásban, felhúzás/döntött törzsű evezés, fekve nyomás kézisúlyzókkal, arnold nyomás kézisúlyzókkal/kubai nyomás, tolódzkodás.

Kb ilyen sorrendben.

Amúgy a legjobb gyakorlat a clean and jerk. Az konkrétan mindenhova megy. Viszont technika szükséges hozzá. Viszont ha elsajátítod, akkor elég mellette egy parasztos fekvenyomás+bicepsz hajlítás kombó... és mehetsz is haza. tolókocsival.

2021. aug. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Az írásodból azt lehet kiszűrni mintha a bicepszet egy különösen fontos izomcsoportnak tartanád, miért?

2021. aug. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#3 Csak nem fitness tanfolyam? :D
2021. aug. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!