Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nagyon ciki de nem bírom el a...

Nagyon ciki de nem bírom el a sima rudat. Mennyi kg lehet benne?

Figyelt kérdés
Nagyon vékony vagyok, 49 kg. Egy hete járok edzeni, felakartam emelni a rudat guggolni de nem is bírom el. Halál gáz. Mit tegyek? Soha nem fog menni?

2022. febr. 14. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
Soha.
2022. febr. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
😔 jajj
2022. febr. 14. 17:19
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Menni fog,kitartás.
2022. febr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem gáz majd megerősödsz .

Addig guggolj kézisúllyal , akkorával amekkorát elbírsz.

2022. febr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Miss Endzsi ***** válasza:
13%
Van olyan rúd, ami nehezebb, valószínű olyat fogtál ki, mert alapból csak 20 kilósak, azt biztosan elbírod.
2022. febr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem gáz. Súly nélkül is simán guggolhatsz, vagy kézisúlyokkal, ill. kisebb rúddal (több fajta van).


Továbbá a súllyal végzett gyakorlatokhoz sokszor nem csak a cél-izomcsoportnak (jelen esetben a guggolásnál a combizomnak) kell megfelelő erősségűnek lenni, hanem nagyon sok támogató izomcsoportnak is. (- Kéz izmai a súly felemeléséhez/lerakásához/megtartásához, a törzs különböző izmai a test stabilan tartásához, stb. Amúgy van guggolókeret, ahol jellemzően vállmagasságban van már a rúd, és nem kell felemelni, hogy a válladra vedd.). Ha ezek nincsenek meg, simán meghúzhatod magad vagy más sérülést szerezhetsz.


Szóval nyugodtan csináld kezdetben akár súly nélkül is, és erősítsd a többi izomcsoportodat is (törzsizmokat elsősorban).

2022. febr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg 20kg. Ne csüggedj, guggolj kettlebellel addig.
2022. febr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Amikor kezdőként lemész, akkor nem is kell elbírni a sima rudat. Én mikor először mentem, előbb meg kellett tanulni a guggolást. Utána 2-3 kilós kézisúlyzóval. Felhúzást 12 kilós kettlebellel csináltam, de csak 1 év után, az haladó gyakorlat. Azóta 44 kilóval megy (66 kilós nőként ezzel igen elégedett vagyok)

És kb fél év volt mire rúd került a kezembe pl guggoláshoz. Az se rögtön.

A fekvenyomásról nem is beszélve..

Amúgy kb 18-20 kilók a rendes rudak.



Az első pár válaszadó meg troll, ironikus. 49 kilósan az első edzőtermi edzéseden teljesen nyilvánvaló hogy a rúd közelébe se mész

2022. febr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Miss Endzsi ***** válasza:
6%
Akkor ennyit ért volna az otthoni sajáttestsúlyos edzés, vagy menjek testépítőnek, ha 3 hónap alatt elérte a 45 kilót, 45 kilósan? Ez valami szuperképesség akkor? :D
2022. febr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a guggolást ilyen esetben még nem ajánlatos végezni. Erősítsd meg az izmokat jobban, szokják meg a terhelést azaz ízületek.


Lábtolózz sissy guggolj, combfeszítőzz és combhajlítózz. Hidd el, menni fog majd a guggolás is sima rúddal, de amíg az izmok olyan gyengék, hogy nem bírsz el 20 kilós szabadsúlyt a nyakadban, addig csak lesérülsz. Szóval használd a gépeket kezdésnek nyugodtan. :)

2022. febr. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!