Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés mellett lehet...

Testépítés mellett lehet hatékonyan kardiózni?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem a testépítést. Viszont a hasam meg a mellem zsíros, derakamon is van. Mondhatni már, hogy lötyögős. Nyárra mindenképp szeretném eltűntetni. Max 5 kg ről van szó szerintem. 194 centivel 90 kg vagyok. 23 éves férfi.

Heti 3 szor súlyzózok. Teljes testes edzés. Viszont ez mellé próbálok enni rendesen. Gyarapodik a súlyom. Január 1 óta 4 kg jött fel. Nem látom magam zsírosabbnak mint tavaly, ettől függetlenül zsír is biztosan jött fel, mert olyan nincs hogy csak izom jön fel. De ha így folytatatom nyárig akkor szerintem nem fogok izmosabbnak tűnni. Valószínűleg kardióznom kellene. Mit javasoltok? Szoba biciklim van itthon. Hogy csináljam, melyik napokon, és mennyi időt szánjak rá. Vagy egyáltalán elég e csak a bicikli?


2022. febr. 16. 18:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt kifejeltettem, hogy nem szeretném, hogy komolyabb módon az izmosítás rovására menjen a kardió. De nyárra szeretnék valami fiatalos formát
2022. febr. 16. 18:45
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

"Nem látom magam zsírosabbnak mint tavaly, ettől függetlenül zsír is biztosan jött fel, mert olyan nincs hogy csak izom jön fel." Na nem mondod? Azt hittem, hogy január elseje óta 4 kiló színtiszta izomszövet jött rád. Már majdnem Arnoldnak szólítottalak.

Az alapvető tudásanyag hiányában én pont nem attól az elképesztő kardió mozgásformától félteném a profi testépítésedet. El kell döntened, hogy most fogyni akarsz, vagy tömegelni. Nem úgy működik ez a testépítés dolog, ahogy ezt te elképzeled. Itt konkrét kalóriák vannak, makrotápanyagok vannak, egyénre szabottan kell programozni az edzésedet, ebbe kiemelt helyet kell kapni az aerob/anaerob mozgásformáknak, és a többi. Feltettél egy kérdést, meg sok kicsi értelmetlent és megválaszolhatatlant.

2022. febr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szóval. Ha izmot akarok növelni, akkor el kell fogadnom, hogy nyáron is belem lesz. Aztán esetleg jövő nyárig növök annyit, hogy szálkásíthassak.

Nem profi testépítőnek készülök. A legtöbb ember nem azért csinálja hogy profi legyen vagy versenyezzen. Saját magam szórakoztatása, sajat testem formálása hobbi szinten. Egy átlagos fizikumtól egy fokkal jobb forma elérése. Látszódjon azért hogy lejárok a konditerembe. Ne apatestem legyen.

2022. febr. 16. 20:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt értem, de ezt a szálkásítós-tömegnövelős dolgot is felejtsd el. Te egy naturál, kezdő, hobbista gyúrós vagy. Neked ezek a fogalmak gyakorlatilag semmi relevanciával nem bírnak.

Most ha jól értem, akkor kicsit fedett vagy, zsíros vagy, kicsit magasabb a testzsírod, picit apatestű. Akkor először le kéne fogynod, le kéne csökkentened annyira a testzsírodat, ami egészséges és ami esztétikailag is rendben van. Ezt kalóriadeficittel (nézz utána) és ezt támogató kardió (aerob/anaerob) mozgásformával fogod tudni elérni. Ha ez megvan (fene tudja mennyi idő, nem vagyok az edződ), akkor utána normális kalóriabevitellel, maximum egy kicsi többlettel el lehet kezdeni gondolkodni az izomépítésben is. Addig persze kalóriadeficitben, kardió mellett is végezheted a súlyzós edzést. Erősödni fogsz tőle, tanulod a gyakorlatokat, szerzed a rutint, és még akár izom is épülhet (valamennyi), hiszen kezdőként még kalóriadeficitben is lehet (akár) izmosodni, hiszen ekkor még attól is fejlődik az egyén, ha ránéz egy guggoló keretre.

2022. febr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi a segítséget.


Decemberben lefogytam 95 kg ről 87 re. Ugyan úgy megmaradt a hasam, de lábaim meg minden másom már nagyon vékony lett. Aztán elkezdtem vissza füvelni, 91 nél tartok. Feljebb most nem kellene mennem már szerintem. Megpróbálom tartani akkor ezt a szintet, és edzeni. Diétázni nem akarok semmiképpen. Lehet lekéne fogynom 82 re hogy ne legyen ilyen hasam, de akkor olyan vékony lennék hogy elfújna a szél.

2022. febr. 17. 04:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugyhangzik h a kajara csak nagyabol figyelsz, de olyan eredmenyeket akarsz amihhez pontosabb etrend kell. En csak 1-2 ev utan kezdtem ebbe jobban belemenni, addig csak ettem meg gyurtam. Igaz en nem zsitosodtam sose.
2022. febr. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kardiózz nyugodtan, kell is. Ha nem az a célod, hogy a lehető legnagyobb izomtömeget pakold fel magadra, nem kell aggódnod a kardio miatt. Bőven tudsz izmosodni rendszeres kardio mellett is. Nem választanám élesen külön a tömegelési és szálkásítási időszakot, esetleg kicsit az arányokkal játszanék.
2022. febr. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a tömegnövelési dolgokat alapból azért kell naturál hobbigyúrósként elfelejteni, mert tulajdonképpen ezek hízókúrák, amik végtelenül károsak az egészségre, és teljesen feleslegesek izomépítési szempontból. Értem, hogy azon aggódsz, hogy vékony leszel és akkor majd nem tetszel a csajoknak a strandon, de ez baromság. Az egészség is egy szempont, és hát egy picit fontosabb szempont, mint a bicepszed meg a vállacskád.

Legyen normális, kényelmesen tartható testzsírod, táplálkozz kiegyensúlyozottan, kardiózz minél többet, mellette toljad a progresszív súlyzós edzést, aztán jól fogsz kinézni, jó lesz az állóképességed, megőrzöd az egészségedet, erősödni fogsz, kész, ennyi. Ennél többet miért akarnál?

2022. febr. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!