Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha izmot akarok felszedni,...

Ha izmot akarok felszedni, akkor muszáj lesz tömegelnem?

Figyelt kérdés

Most vagyok túl egy majdnem 30 kilós fogyáson, de össze vagyok zavarodva, hogy hogyan tovább. A testzsírszázalékom még mindig nem valami alacsony (21-22%), és kevés izom is van rajtam. (Egyébként jelenleg 179 cm és 76 kg vagyok)

A célom egy olyan test amin van egy esztétikus izomtömeg, minél kevesebb testzsírral. Szívem szerint fogynék tovább, mert még mindig nem tetszek magamnak ekkora testzsírszázalékkal, de akkor meg izom nem lesz rajtam és csak simán vékony leszek gondolom. Most akkor muszáj lesz innen még tömegelnem, ha izmosodni akarok? Egyszerre fogyni és izmot építeni nem lehet?


2022. febr. 21. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Lassú tömegelés kell neked személyre szabottan.

Hogy mennyi ch kell azt neked kell kitapasztalnod.

2022. febr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

lehet egyszerre fogyni és izmot építeni, én 36 kilt fogytam (eddig) és 5-6 kiló izmot szedtem fel a testfelépíés mérések alapján. folyamtosan deificitben, néha súlytartáson, de sose szufficitben

viszont ahogy az arányokból is érzed, ez egy elég lassú tömegelés (1,5 év)

2022. febr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
35%

A lényeg, hogy könyvet ne vegyél a kezedbe.

Leépíti az izmokat.

2022. febr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

21%-os testzsírral én még nem kezdenék bele a tömegelésbe.

Amúgy a kezdőknél elég gyakori, hogy szálkásítással kezdik a kondit és bizony megfelelő proteinbevitellel és edzéstervvel szálkásításnál is fel lehet szedni izomtömeget ((((KEZDŐKÉNT))).

Én is szálkásítással kezdtem meg a kondizást, a vállaim pl nagyon szépen meggömbölyödtek, pedig kalóriadeficitben voltam. Nem, nem azért, mert lefogytam és tónusosabb lett, hanem mert tényleg épült nekem oda izom. 3-4 év kondizás után már ilyenre nem lenne képes a test, mert hozzá van szokva, hogy terhelődik az izomzat.

15%os volt a testzsírom kb amikor belekezdtem az első tömegelésembe és ott is elég könnyen szedtem fel izmot, zsír alig jött.

2022. febr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21% még azért még egy picit sok, én tartanám a súlyom amíg kicsit meg nem izmosodsz és lemész kb 15% ig, utánna meg 200-500 kalória pluszban kis zsírnövekedéssel tömegelsz.
2022. febr. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem derült ki milyen szinten vagy. Kezdőknél lehet minimális kalória deficitben is izmot építeni bizonyos mértékig. Leegyszerűsítve a testzsír adja az energiát, a bevitt tápanyag meg épül be az izomzatba. A fejlődés nem lesz olyan mértékű mint ha degeszre tömnéd magad, cserében elhízni sem fogsz. Nem is muszáj deficitben lenni, elég ha nem viszel be több energiát mint szükséges, vagy mindig elégeted a felesleget. Én nem kezdenék drasztikus tömegelésbe (legalábbis a táplálkozást tekintve), mert annak megint elhízás lesz a vége. Ha van rá lehetőség, rendszeresen mérném a testzsír változását, és amint emelkedik azonnal ledolgoznám a felesleget aerob munkával és/vagy mérsékelném a kalóriabevitelt.
2022. febr. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kezdőként nem kell, csak jó étrend kell
2022. febr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!