Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hirtelen 20 kilóval növelni a...

Hirtelen 20 kilóval növelni a súlyt mennyire veszélyes? (Részlet alább)

Figyelt kérdés

Itthon szoktam edzeni, de sajnos kevés súlytárcsám van. Van egy kétkezes rúd, 2db 15kilós súlytárcsa, meg 2db 10kilós. Most jelenleg a két 15 kilós van fent, már simán megy vele 12 ismétlés fölött, viszont ha felrakom még a plusz két 10 kilósat az már sok lenne? Sérülésveszély mennyire állhat fent? Ezt a gyakorlatot csinálom: tekerj 2:10-hez


[link]


29F



2022. márc. 17. 12:28
A kérdező szavazást indított:
Emelheted ennyivel a súlyt
Le fogsz sérülni
Nokedli vagy te még ehhez, inkább menj vissza a babaágyba aludni
10 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Melegíts be előtte alaposan, és csinálj alapozó sorozatokat előtte. Ha a súly megemelése nem megy a technika és a szabályosság rovására, akkor semmivel nem sérülésveszélyesebb, mintha kisebb intenzitással csinálnád. A technika és a szabályosság a lényeg a sérülések elkerülése szempontjából. Ha ez nem így lenne, akkor minden erőemelő rokkant lenne. De ha parázol, akkor ne csináld. A te döntésed.
2022. márc. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Tegyük fel 10kg a rúd + 2x15 = 40 kilóval csinálod jelenleg.

Ehhez szeretnél +20 kilót hozzáadni, ami +50% terhelést jelent.

50%-os terhelésnövelés valóban sok egyszerre, de ha szép lassan, óvatosan, kontrolláltan próbálod, akkor érezned kellene hogy bírod-e vagy nem. Ha úgy érzed nem megy, vagy bármilyen kellemetlenséget, erőlködést érzel, akkor csak lerakod és kész. Erőltetni semmiképp

2022. márc. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
vegyél 5 és 2,5kg-os súlyokat inkább amit fel tudsz tenni
2022. márc. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Próbáld ki és megtudod... fiatal hülyr koromban volt olyan, hogy a rúdat le kellett döntenem az egyikfelét a földre, aztán legörgetni magamról végig a testemen, mert leemeltem, leengedtem és ottmaradt :D

A teremben meg csak a vaságyastól 40kg recepciós csajszi volt, aki kb dísznek volt ott.. amúgy szép kis dísz volt így visszagondolva :D

2022. márc. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az információkat! :) Egy óra és megyek edzeni, ha végeztem megosztom veletek a tapasztalatom és azt is hogy van-e még hátizmom!😃 Igyekszem jól bemelegíteni előtte, meg csinálok pár kört a 40 kilóval, utána majd +20 próba. Este írok!😃
2022. márc. 17. 16:30
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hajrá! Óvatosan!
2022. márc. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Most fejeztem be az ötödik kört, pihizek egyet és jön meg 3 kör. Túl sok ez a 20 kiló emelés. Az első ismétlést teljesen szabályosan tudom csinálni, az utána következők meg maximum fél és háromnegyed ismétléseknek felelnek meg :( Fájdalmat semmit nem érzek, jobban izzadok a szokásosnál és keményebben feszülnek az izmok, de érzem hogy ez így akkor sem az igazi, mert nem bírok egynél több szabályos teljes ismétlést csinálni. 10kiló emelés még beleférne. Köszönöm a válaszokat,Nokedli vagyok, megyek vissza inkább a babaágyba alukálni..😄
2022. márc. 17. 18:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Én még felhúzásnál is csak 2,5 kilót szoktam emelni, ha elértem a célzott ismétlésszámot egy adott súllyal. Lehet, hogy nokedli, de jobb, mint a túledzést vagy a sérülést kockáztatni.
2022. márc. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van hogy ennyit nem szabadna emelni, csak sajnos pénzem nincs új súlyokra, ezt a néhányat is apumtól örököltem. Megpróbálok majd spórolni havonta pár ezret, előbb-utóbb csak vehetek kettő 10 kilósat. Még az is negfordult a fejemben hogy betonból öntök magamnak súlytárcsát.
2022. márc. 17. 19:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi régen csináltunk olyat. De amúgy vannak olcsó termek.
2022. márc. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!